Давала майстер-класи і для українців, і для британців

20-річна Уляна Соломон з Тернопільщини пише лемківську писанку. Це вже вчила робити напередодні Великодня і українців, і навіть британців.

Уляна приїхала до Англії з родиною з Тернопільщини. Зараз живе у Лондоні. І коли дізналася, що шукають майстра з писанкарства, відгукнулася.

Навчили мене писати ці писанки у художній школі. Коли в інтернеті побачила оголошення, що шукають майстра з розмальовування писанки,я відгукнулася. І перший мій майстер-клас був для британців у художній студії London-art. Для них була дивною така робота, такі традиції і вони цим зацікавилися, – розповідає Уляна.

Наступний майстер-клас Уляна провела в Ukrainian Social Club Richmond, де збирається багато біженців з України.

«Переважно малювали писанки діти, долучалися і дорослі. Усіх цей процес захопився. Це спогад про Україну, про українські традиції. І від багатьох батьків в Українському клубі чула, що важливо дітям показувати українські традиції та культуру, особливо зараз в Англії. Для багатьох це насправді важливо. Чимало моїх учнів зі Східної України і вони ніколи не бачили таких писанок. Люди із Західної України більше ознайомлені з такими традиціями, але навіть для них лемківська писанка незвична», – каже Уляна.

Лемківська писанка особлива тим, що візерунки простіші і складаються із крапок та ліній.

«Таку писанку легше робити малювати. Не потрібно спеціальних писачків, можна писати навіть звичайним сірником. Я чіпляю маленький цвяшок до олівця, підігріваю бджолиний віск і малюю візерунки із крапок та ліній. Тому особливих навиків не потрібно. Навіть людям, які цього ніколи не робили, вдається намалювати лемківську писанку з першого разу», – пояснює Уляна.

Уляна каже, що стараються нікому не відмовляти, завжди знаходить час, щоб провести майстер-класи.

«Для мене це медитація, бо ти поринаєш у процес, твориш і заспокоюєшся. А ще це своєрідний спогад про дім. Бо я, як і більшість українців, сумую за Україною, хочу, щоб вдома було усе спокійно, і мрію про перемогу, щоб повернутися назад, – зізнається Уляна. – Ми тут, в Англії, обов’язково будемо святкувати український Великдень. Підемо до церкви, де читають літургії українською мовою і приходить багато українців. Обов’язково буду писати наші писанки на Великдень».

Залишити відповідь