Це перший короткий метр, який був знятий в Україні під час війни

Незважаючи на війну, українці знімають фільми. Під час повітряних тривог молода талановита режисерка Ірина Шумаєва зняла свій короткометражний фільм «Віра».

Історія про втрачене дитинство. Увесь фільм ми бачимо очима дівчинки Віри, в якої завтра – 24 лютого – день народження, на який вона дуже чекає. Впродовж усього фільму відчувається те, як дитячий світ руйнується тривогою та цим страшним словом «війна».

Фільм презентували 28 лютого у Лондоні. Також його покажуть під час Каннського фестивалю.

«Наш фільм сприйняли дуже гарно. Кінотеатр був повністю заповнений, прийшло 160 людей. Переважна більшість – це були, звісно, українців, але майже 20 відсотків прийшло британців.

Після фільму люди плакали і багато хто з українців розповідав свої історії  війни. Після цього виникла ідея привозити ще фільми з України. Людям дуже сподобалося дивитися фільми українською мовою і не про щось вигадане, а про те, що кожен із нас пережив», – розповідає режисерка Ірина Шумаєва.

Фільм знімала у серпні 2022 року. Це перший короткий метр – на 25 хвилин, який був знятий в Україні під час війни.

«Фільм знімали у Львові, але готувалися до цього з квітня. Коли команда з’їхалася на зйомки, усе було дуже чітко організовано, тому самі зйомки тривали рівно чотири дні. «Віра» по пазликах зібрана усією командо, всі буди дуже ідейні та натхненні», – згадує Ірина.

Цей фільм розрахований більше на кінофестивалі і, відповідно, на іноземних глядачів. Наприкінці квітня знімальна група «Віри» летить з показом у Флориду (США).

У травні фільм «Віру» будуть показувати на Каннському фестивалі у кіномаркеті як іноземну короткометражку. Для цього обирають сто кращих  фільмів, які демонструють акторам, режисерам, кінокритикам. І «Віра” у списку фільмів, які вибрали для Каннського кіномаркету.

«Намагаємося «Віру» показувати по усьому світу, щоб люди бачили, відчували і більше знали про війну. Ми у фільми написали, що події відбуваються у Маріуполі, бо коли ми його знімали, це місто було великою трагедією України. На жаль, зараз цих трагедій більше. Але ми писали слово «Маріуполь», щоб люди гуглили, шукали його, дізнавалися і більше знали про війну в Україні. «Віра» – одна з мільйонів історій українців, але якщо після перегляду за кордоном люди вийдуть і загуглять воєнні злочини росіі в Україні, задонатять у будь-який перевірений фонд – наша місія буде виконана», – каже Ірина Шумаєва.  

Залишити відповідь