Сьогодні у церкві відбулося Великоднє богослужіння

Священник Мирослав Пушкарук є протоієреєм Православної Церкви України. У Лондоні він заснував релігійну громаду на честь Покрови Святої Богородиці. Сюди приходять українці, щоб почути молитву українською мовою, помолитися за Україну та українських військових.

Цього року у храмі вдруге проведуть Великоднє богослужіння.  

“Я родом з Коломиї, закінчив у Чернівцях філософсько-теологічний університет. П’ять років тому приїхав до Лондона. Зараз я священник Православної Церкви України. Усі парафії закордонні мають належати до Вселенського Патріархату. Я звернувся до архієпископа у Лондоні, щоб він мені благословив на заснування української громади, щоб здійснювати українською мовою богослужіння. Владика дав мені для служіння капличку 5 Craven Hill London W2 3EN», – розповідає священник.

14 жовтня 2021 року була заснована релігійна громада храму на честь Покрови Святої Богородиці. Саме у цей день у храмі було перше богослужіння.

«Громада була невелика, але після війни кількість парафіян почала зростати. Люди є майже з усіх областей України і чимало з тимчасово окупованих областей. Я помітив, що багато людей просять молитву за воїнів, бо у багатьох рідні воюють на фронті. У нашій церкві є спеціальна молитва до військових і вона додається до кожного богослужіння», – розповідає Мирослав Пушкарук.

У храмі намагаються не забувати про Україну. Організовують час від часу у церкві українські заходи. Священник вважає, що людям за кордоном це необхідно.

«Люди за кордоном живуть Україною і орієнтуються на Україну. Після богослужінь багато хто каже, що вони ніби побували вдома. Тому українська молитва є важливою для людей. Ми для того і служимо, щоб разом зберігати тут, у Лондоні наші українські традиції, нашу віру, нашу мову», – вважає священник.

Сьогодні, 16 квітня, у храму Покрови Святої Богородиці відбулося Великоднє Богослужіння. Зранку о 9.00 почалася літургія та освячення пасок.

«До церкви приходили з кошиками, де були і писанки, і паски. Хтось паски купив тут, у Лондоні, у деяких магазинах їх вже печуть. Комусь передали з України, а хтось і сам вирішив їх спекти в Англії. Приходили і дорослі, і діти. В українських магазинах продавали писанки. Крім того, до Великодня у багатьох місцях організовували майстер-класи з розписування писанки. А ще українців у Лондоні можна пізнати по тому, бо вони йшли у вишиванках на свято», – розповідає Мирослав Пушкарук.

Сьогодні у храмі вкотре молилися за Україну, захисників і мир.

«Зараз дуже поширений вислів «Воскрес Христос – Воскресне Україна!». Хочеться побажати у цей світлий день усім українцям, щоб Україна перемогла зло і щоб українці могли молитися своєю мовою до Бога», – сказав священник.

Залишити відповідь