Це важливо вміти, щоб мати на що опиратися, особливо зараз.

Останній тиждень думаю про важливість ставити запитання. Бо в такий складний та невизначений час мені здається це надважливим.

Питання, які треба ставити насамперед собі. Не те, щоб я цього не робила. Взагалі, це відбувається регулярно, і навіть декого чіпляє хвилею, але зараз це точніший підхід. Структурний. Адже, це не просто запитання – а детальні питання. Такі питання, щоб максимально прискіпливо, такі питання, щоб чесно і навіть незручно. Такі питання, що аж до глибини глибин.

Я помітила, що ми більш вдумливо аналізуємо роботу, ніж життя. Там ми молодці. Думаємо аналітично та стратегічно. Забуваючи, де найголовніше. А найголовніше – це вміти дати відповіді на базове: про особисті цінності, про віру, мрію, про те, що означає кохання, про те, що для мене норма, що таке мораль, звідки ростуть мої бажання і т.д? А ставити саме ці питання – фундамент розуміння себе та іншого. Особливо це важливо робити в наш складний час, коли ми визначаєм вектор нашого подальшого руху. Бо кожен хоче прожити це життя щасливо. Але що це означає? Щасливо це як? Наприклад, це – сім’я… А сім’я це хто? Діти? А який партнер? Які його якості? Цінності? Відносини з вами? Що я йому даю, а він мені?


Або, наприклад, війна дала вам зрозуміти, що хочеться нарешті реалізації. А реалізація це що? Як я зрозумію, що я вже реалізована/ний? Що означає хороша робота і т.д? Якщо копнути, виходить у всіх своя картина світу. Зі своїми цінностями, розумінням та бажанням, які треба усвідомити.

А тепер ці запитання задайте своїй близькій людині. Думаю, можна знайти багато цікавого. І, звичайно, я знаю, що ми всі відповідаємо на ці питання так чи інакше, але якщо проаналізувати це прискіпливо та цілеспрямовано, то відкривається нове і все структурується. Тому, думаю, списочок має бути не в голові, а на листочку з неодмінним доступом до нього. Щоб пам’ятати, відстежувати та знову ставити запитання (виходячи з нового досвіду). Щоб бути зі своїми людьми, на своєму місці, зі своїми бажаннями та цінностями, якби складно не було, але знати, що ти будеш там, де треба. Йти не хаотично до цього, а зі своїм базовим вектором, щоб мати на що опиратися, особливо зараз.

Юлія НЕЧАЙ

Залишити відповідь