Сьогодні, 10 травня, Всесвітній день руху для здоров’я. Віряни вшановують пам’ять апостола Симеона. До Нового року залишилось 235 днів.

10 травня 2023 року — середа. 441-й день війни в Україні.

Яке сьогодні, 10 травня, церковне свято

10 травня в церковному календарі – день пам’яті апостола Симеона. Він був апостолом від 70 і племінником Йосипа Обручника. За церковними переказами, всі учні Господа та апостоли, які ще залишалися живі, почали збиратися разом після смерті Якова і падіння Єрусалиму. Вирішували вони, кого зробити наступником Якова. Вибрали вони саме Симеона, адже він жив праведним життям. Він став єпископом Єрусалимським. Було це не пізніше 63 року від Різдва Христового.

Що не можна робити цього дня

 • Не можна працювати з гострими предметами — ножами, пилками, сокирами, голками.
 • Не можна готувати чи їсти вареники, особливо з грибами і капустою — зустрінете фінансові проблеми.
 • Не варто 10 травня поливати кімнатні рослини — інакше можна посваритися з близькими людьми.

Народні прикмети і традиції на 10 травня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

 • дивилися, який сьогодні день: почути крик сови — чекайте на похолодання;
 • вранці на траві немає роси — до вечора почнеться дощ;
 • високо в небі висить веселка — до гарної погоди;
 • злива чи легкий дощ — добре вродить жито.
10 травня високо в небі висить веселка — до гарної погоди / © Pexels
10 травня високо в небі висить веселка — до гарної погоди / Фото: Pexels

Здавна наші предки вірили, що сон проти 10 травня — пророчий. Тому варто запам’ятати, що вас снилося. В народі цей день називали Семен Раноорець, оскільки в цей період поля та городи вже не стоять без діла, люди рано прокидаються, щоб встигнути все посіяти і посадити.

Погода на 10 травня

Сьогодні, 10 травня, в Києві хмарна погода, без опадів. У Львові ясний ранок, але потім похмурі день та вечір, опадів не очікується. У Харкові хмарно до самого вечора, майже весь день йтиме дрібний дощ, який до вечора припиниться. В Одесі хмари з’являться в другій половині дня, але до вечора вони знову покинуть небо, без опадів.

Температура повітря в Києві — +13 вдень та +6 вночі. У Львові — +13 вдень та +3 вночі. У Харкові — +12 вдень та +6 вночі. В Одесі — +13 вдень та +8 вночі.

Пам’ятні дати 10 травня

Календар важливих подій в Україні та світі за 10 травня:

 • 1881 рік — Румунія стала королівством;
 • 1925 рік — у Києві урочисто відкривають міст імені Євгенії Бош, побудований за проєктом Євгена Патона;
 • 1940 рік — Вермахт вторгається на терени Бельгії, Нідерландів та Люксембургу;
 • 1940 рік — Невілл Чемберлен подає у відставку з посади прем’єр-міністра Великої Британії, новим британським прем’єром стає Вінстон Черчилль;
 • 1975 рік — американський атлет Браян Олдфілд першим в історії штовхає ядро далі 21 метра (його рекорд побили тільки через 12 років);
 • 1993 рік — у Киргизстані запроваджують національну валюту (сом);
 • 1993 рік — на вершині Евереста одночасно збирається 40 осіб із дев’яти експедицій — рекордна кількість людей на цій горі;
 • 1995 рік — у Таджикистані запроваджують таджицький рубль, який у жовтні 2000 року замінюють на сомоні;
 • 2006 рік — землетрус силою 4,7 бала за шкалою Ріхтера відбувається в Греції;
 • 2017 рік — випуск культового коміксу про походження Бетмена, “Бетмен: Рік перший”, українською.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 10 травня

Які сьогодні іменини: Георгій, Єгор, Іван, Іларіон, Микола, Павло, Петро, Семен, Сергій, Степан, Ян, Анастасія, Марія.

Талісманом людини, народженої 10 травня, є смарагд. Зелений кристал, який здавна вінчав корони правителів. Люди вірили, що смарагд наділений магічною силою. Найважливіше його вміння — поглинати негативну енергію, наділяти власника позитивною силою.

Цього дня народилися:

 • 1916 рік — українська художниця Алла Лисянська;
 • 1961 рік — український поет і видавець, власник і директор видавництва А-ба-ба-га-ла-ма-га Іван Малкович;
 • 1980 рік — солдат Збройних Сил України, учасник російсько-української війни, Герой України Олександр Мацієвський.

Який сьогодні день в Україні і світі

10 травня в Україні і світі святкують Всесвітній день руху для здоров'я / © Pexels
10 травня в Україні і світі святкують Всесвітній день руху для здоров’я / Фото: Pexels

10 травня в Україні і світі святкують Всесвітній день руху для здоров’я. Здавна людству відомо, що рух подовжує життя, а його відсутність негативно впливає на організм. Малорухливий спосіб життя називають гіподинамією. За гіподинамії погіршується обмін речовин, що викликає зниження функцій ЦНС, падіння діяльності гормональної системи тощо. Тому головною метою цього дня є спонукати людей до фізичної активності.

Щорічна глобальна ініціатива Всесвітній день руху для здоров’я фінансується ВООЗ з широким залученням громадських організацій. Свято було запроваджено в суботу 10 травня 2003 року, а ініціаторами створення стали держави-члени ВООЗ.

Також 10 травня Всесвітній день боротьби з системним червоним вовчаком. Був запроваджений 2004 року. Системний червоний вовчак — аутоімунне захворювання, яке вражає приблизно 50 людей із 100 тисяч. В зоні ризику перебувають жінки віком від 16 до 55 років та вагітні. Захворювання уражує різні органи людини — від шкіри до ЦНС. Заразитися цією хворобою неможливо, вона виникає внаслідок збою в роботі імунітету.

А ще 10 травня святкують День довіри своїй інтуїції. Головна мета цього дня — спонукати людей дослухатися до свого внутрішнього голосу, довіряти інстинктам. Інтуїцією називають вміння зрозуміти щось негайно, без необхідності свідомого міркування. Завдяки цьому потужному інструменту, люди приймають рішення, вирішують різноманітні проблеми та орієнтуються в життєвих труднощах.

10 травня також Всесвітній день господарювання. Присвячений він оцінці роботи професіоналів з управління об’єктами, які відіграють вирішальну роль у забезпеченні безпеки, стійкості та ефективності будівель і інфраструктури. Ця сфера вважається складною та відповідальною, вимагає високого рівня знань, професіоналізму і навичок.

Залишити відповідь