Кошти можуть надходити протягом визначеного часу після виїзду з Ірландії

Країни ЄС активно обговорюють програми, покликані пришвидшити повернення українців додому після закінчення терміну тимчасового захисту. Один із потенційних сценаріїв запропонував ірландський уряд.

Про це пише The Irish Examiner.

Уряд Ірландії не виключає фінансової допомоги українським біженцям при виїзді з країни. До того ж держава виділила категорії населення, яким дозволять залишитися після завершення дії тимчасового захисту.

Як влада Ірландії хоче мотивувати українців повертатись додому

Уряд країни розглядає можливість продовження фінансової підтримки українців після добровільного повернення до України. Кошти можуть надходити протягом визначеного часу після виїзду з Ірландії.

Ще один варіант, який розглядає влада держави: дозволити проживання для тих, хто навчається або ж працює. Також залишитися в Ірландії зможуть ті, хто не може повернутися за станом здоровʼя.

Чи планують українці повертатись з Ірландії: опитування

На наступний день після повномасштабного вторгнення Ірландія відкрила свої кордони для біженців з України. Зараз у країні тимчасово проживає близько 70 тисяч українців, які отримують всебічну підтримку від уряду.

Нещодавнє опитування організації “Ukrainian Action” в Ірландії показало, що 41% респондентів планують залишитися в країні назавжди. 32% – поки не впевнені у своїх планах, а ще 24% опитаних мають намір повернутися додому, в Україну.

Європейська комісія буде і надалі дискутувати з усіма країнами ЄС, як найліпше завершити тимчасовий захист українців. Відомо, що статус залишиться чинним до березня 2024 року, але згодом його можуть продовжити ще на рік.

Залишити відповідь