Знайти вибухівку, наркотики чи за запахом розшукати злочинця – цього навчають собак у кінологічному центрі ГУ Нацполіції у Чернівецькій області.

За словами тимчасово виконувача обов’язків начальника кінологічної служби ГУ НП в області Івана АНДРУСЯКА, наразі в центрі є 30 службових собак.

– Є собаки з пошуку вибухових речовин та зброї, з пошуку наркотиків, антитерористичні, є слідчі – з пошуку трупів. Ми щодня маємо виїзди. Здебільшого в нас служать бельгійські й німецькі вівчарки, є також один лабрадор, – розповідає Іван Андрусяк.

Кінологи центру минулої весни виїжджали на деокуповані території, де несли службу на блокпостах.

– Кінологи разом зі службовими собаками їхали на Київщину, в Ірпінь, Бучу та Гостомель. Там собаки брали участь у пошуку трупів та вибухових предметів, – розповідає поліцейський кінолог.

Старший сержант поліції Олександр ІЛЬЧЕНКО поділився враженнями про поїздку в Ірпінь.

– Мій службовий собака відповідає за пошук вибухотехнічних речовин. На блокпостах ми перевіряли автомобілі. Був випадок, коли собака виявив у автомобілі гранати та набої. Якщо собака знаходить те, що потрібно, він сідає поруч із тим місцем. Це є сигналом, що в авто є небезпечні предмети, – ділиться кінолог.

За словами кінолога Олександра, тренування для собак тривають у середньому 20-30 хвилин. Далі тварині потрібно протягом години відпочити.

– Два собаки закріплені за мною. Німецька вівчарка спеціалізується на пошуку решток людських тіл. Бельгійська вівчарка Дора шукає вибухівку. Наш день із ними починається з прогулянки. Потім граємо з м’ячиком, а відтак розвиваємо вже її спеціальний напрямок роботи, – каже кінолог.

Залишити відповідь