Їхній роман почався з доленосної зустрічі в Сіднеї під час Олімпійських ігор 2000 року. Одна ворожка передбачила Мері, що та зустріне успішного іноземця, який підкорить її серце. 14 травня пара відсвяткувала 19-річчя свого шлюбу.

Дитинство кронпринца Фредеріка

Фредерік народився 26 травня 1968 року в родині королеви Данії Маргрете II і принца-консорт Хенріка і став старшим сином пари. У нього також є молодший брат Іоаким.

Батьки, зокрема батько хлопчиків, ще в ранньому їхньому дитинстві пояснив синам, що старший із них — Фредерік — стане в майбутньому королем Данії, що покладає на нього велику відповідальність, а його молодший брат завжди залишиться молодшим братом. Що думав з цього приводу Іоаким — невідомо, а ось Фредерік, дуже тонкий і вразливий за своєю натурою дитина, не дуже-то і розумів в ті роки, які до нього висуваються вимоги. Батько хлопчиків виховував їх досить суворо, багато часу приділялося їхній освіті. Мама Маргрете теж не дуже трепетно ставилася до своїх синів і, як зізналася вже в похилому віці, часто була нестриманою у вихованні дітей.

Дорослішання і юність принца Фредеріка

Кронпринцеса Мері і кронпринц Фредерік / © Associated Press
Кронпринцеса Мері і кронпринц Фредерік / Фото: Associated Press

До 12 років спадкоємець престолу був на домашній освіті. Оскільки за своєю натурою він був сором’язливим, йому складно давалися соціальні контакти. Соціалізація хлопчика сталася, коли батьки відпустили його вчитися до звичайної школи в 12-річному віці. Там Фредерік відкрив в собі любов до спорту і почав заводити друзів. Остаточно вдихнути повітря свободи у принца вийшло аж в 21 рік, коли він вирушив вчитися до Університету Орхуса, де колись навчалася і його мати. Там Фредерік вивчав політологію, жив нарешті окремо від батьків і міг почуватися звичайним студентом. Тут принц і відчув справжній смак студентського життя, в якому було багато алкоголю, вечірок і гучних компаній. На кілька років навчання кронпринцові вдалося вирватися зі своєї ненависної королівської реальності.

Зустріч із майбутньою дружиною Мері

Кронпринцеса Мері / © Associated Press
Кронпринцеса Мері / Фото: Associated Press

Юні роки принца Фредеріка дуже нагадують історію дорослішання британського принца Гаррі — молодшого брата спадкового  принца Вільяма. Він рано позбувся опіки матері, принцеси Діани, коли вона загинула в автокатастрофі, і пустився берега, немов шукав підтримку в обіймах кожної нової дівчини, яка зустрічалася на його шляху. Принц Данський Фредерік теж поневірявся від однієї пасії до іншої, а з однією з них — співачкою Марією Монтель — навіть думав одружитися. Але в справу втрутилася королева. Вона ретельно підбирала кандидатуру на роль нареченої для старшого сина і відкидала всіх, кого вважала невідповідними. Але одного разу принц зустрів дівчину родом з Австралії, яку звали Мері, і закохався остаточно і безповоротно.

Мері Дональдсон до зустрічі з принцом

Майбутня кронпринцеса народилася в багатодітній родині в Австралії, куди батьки Мері емігрували 1963 року з Шотландії. Мері — молодша з чотирьох дітей в сім’ї. Її батько Джон — професор прикладної математики, він викладав в університеті Тасманії в Австралії, в США, Південній Кореї і Великій Британії. Зараз він читає лекції в університеті Копенгагена і університеті Орхуса в Данії. Її мама Генрієтта викладала в молодшій школі. Вона померла 1997 року після невдалої операції на серці.

Навчалася Мері в школі в Техасі, потім закінчила Гобарт-коледж у Тасманії, а потім навчалася комерції і юриспруденції в університеті Тасманії. Пізніше отримала сертифікати у сфері маркетингу та реклами і працювала в декількох рекламних агентствах. Навіть після того, як познайомилася з принцом і переїхала жити до Данії. Зараз робота Мері полягає в патронажі численних організацій і виконанні різних королівських обов’язків.

Перша зустріч пари

Кронпринцеса Мері і кронпринц Фредерік / © Associated Press
Кронпринцеса Мері і кронпринц Фредерік / Фото: Associated Press

Вони познайомилися в барі Slip Inn Сіднеї в 2000 році. Того року там якраз відбувалися Олімпійські ігри. Мері була з друзями (своїм сусідом і подругою), а принц прийшов відпочити разом із братом Йоахімом і двоюрідним братом принцом Греції Ніколаосом і принцесою Мартою Луїзою з Норвегії. Вони зустрілися з принцом Іспанії Філіпом, який, як виявилося, знав сестру сусіда Мері. Незадовго до цієї зустрічі одна ворожка передбачила Мері зустріч із забезпеченим іноземцем. Але Мері і подумати не могла, що це виявиться правдою. Роман між ними почався стрімко, але його довго приховували від публіки. Деякий час пара просто листувалася електронною поштою. Лише через рік данська преса вперше назвала Мері Дональдсон новою коханою принца Фредеріка. Того ж року Мері переїхала до нього до Копенгагена. Королева Маргрете II схвалила кандидатуру Мері на роль майбутньої дружини свого старшого сина. І хоча Мері фактично була простолюдинкою, вона продемонструвала свою готовність до змін, багато в чому дослухалася до порад своєї майбутньої свекрухи. Кажуть, королева Маргрете II обожнює кронпринцесу Мері і вдячна їй за те, що, закохавшись в неї, Фредерік зрозумів, де його місце, і став розсудливим.

Читайте також: Два Даніелі і красиве весілля: історія кохання шведської кронпринцеси и Вікторії

Заручини і весілля

Кронпринцеса Мері, королева Маргрете II і кронпринц Фредерік / © Associated Press
Кронпринцеса Мері, королева Маргрете II і кронпринц Фредерік / Фото: Associated Press

8 жовтня 2003 данський королівський дім оголосив про заручини кронпринца Фредеріка і Мері Дональдсон. На пальці нареченої з’явилося кільце з діамантом в смарагдовому обгранкуванні і з двома рубіновими багетами. Їхнє весілля відбулося 14 травня 2004 року. В день одруження Мері отримала титул Її Королівської Високості кронпринцеса Мері Данська.

Вінчання відбулося в Соборній церкві Діви Марії в Копенгагені, а весільні рочистості — в палаці Фреденсборг. Наречена йшла до вівтаря у сукні, створеній данським дизайнером Уффе Франком, учнем Армані. Плаття було зшите з шовкового атласу кольору слонової кістки, з корсетом, рукавами довжиною три чверті і пишною спідницею з незвичайним драпуванням. Напередодні заміжжя Мері перейшла в лютеранство і стала підданою Данії, відмовившись від громадянств Австралії і Великої Британії.

Кронпринцеса Мері і кронпринц Фредерік / © Associated Press
Кронпринцеса Мері і кронпринц Фредерік / Фото: Associated Press

У шлюбі у пари народилося четверо дітей — старший син Крістіан і дочка Ізабелла, а також близнюки — син Вінсент і дочка Йозефіна. Дитинство у принца Фредеріка було не дуже райдужним, а суворі батьки не давали йому необхідного тепла, тому, коли у принца з’явилися власні діти, вони з дружиною вирішили якомога більше часу проводити з ними. Кажуть, королівську сім’ю іноді можна побачити під час велосипедних прогулянок Копенгагеном, а це вже говорить багато про що.

Кронпринцеса Мері і кронпринц Фредерік з дітьми / © Associated Press
Кронпринцеса Мері і кронпринц Фредерік з дітьми / Фото: Associated Press

Залишити відповідь