На виплати мають право українці у всіх 26 кантонах Швейцарії

Українцям, які отримали тимчасовий притулок у Швейцарії та хочуть повернутися додому, уряд виділить гроші на дорогу. В середньому можна отримати близько 500 швейцарських франків (близько 500 євро) на дорослого і 250 франків на дитину.

В інформації від швейцарської влади сказано, що країна дає українцям кошти для повернення додому, якщо вони відмовляються від статусу S та їдуть назад до України. Цей статус набувають усі українські біженці після приїзду до Швейцарії.

Суму 500 швейцарських франків (близько 500 євро) на дорослого та 250 франків на дитину можна витратити на їжу, ночівлю та зворотні квитки в Україну. У різних кантонах суми можуть відрізнятись.

Бонуси для повернення діяли в країні й торік. На них мають право українці у всіх 26 кантонах Швейцарії.

Для отримання допомоги українцям потрібно звернутись до консультаційних пунктів повернення у своїх кантонах. Вони знаходяться там, де й соціальні служби. Найголовніше, що потрібно зробити перед тим, як залишити країну, – закрити статус S. Потім потрібно звернутися до Міграційної служби (SEM).

Найбільше українців зареєстровано у кантоні Цюріха. При виїзді в Україну можна розраховувати на виплату 500 франків на особу, але не більше 2000 франків на сім’ю.

В інформаційному відділі кантону Цюріха можна дізнатися всю інформацію щодо отримання допомоги на повернення в Україну: 41796813087 та 41432595295.

Також українці можуть написати листа на пошту rkb@sa.zh.ch або відвідати установу особисто за адресою Schaffhauserstrasse 78, Rückkehrberatung, 8090 Curych.

Залишити відповідь