Всім хочеться смачно їсти, бути красивими та здоровими. Дієтологи видають різні версії про те, який хліб краще для організму. Одні твердять, що варто обрати житній хліб, інші віддають перевагу пшеничному. УНІАН розбирався, що шкідливіше білий – або чорний хліб і який продукт вживати оптимально.

Який хліб найкорисніший для шлунка – однозначна відповідь

Фахівці з харчування дають безапеляційне затвердіння – тільки житній хліб. Одночасно вони пояснюють, чому чорний хліб краще, ніж білий – вся справа у високому рівні клітковини, вітамінів, амінокислот і мікроелементів.

Такий хліб налагоджує роботу травної системи та функціональність кишечника, а також допомагає очистити його. В результаті нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту зникне така проблема, як закреп. При цьому житній хліб має досить низьку калорійність через низький вміст вуглеводів та крохмалю, тому він не зашкодить в боротьбі із зайвою вагою.

Кому не можна їсти житній хліб – неочевидний нюанс

Попри те, що житній хліб в рази корисніше, ніж білий, але і його можна вживати не всім. Людям, у яких підвищена кислотність, а також виразка шлунка, такий продукт заборонений.

Річ у тім, що в чорному хлібі високий вміст харчових волокон, що може загострити захворювання. Крім того, перевищення норми вживання може викликати печію та метеоризм.

Чи можна їсти житній хліб щодня – не робіть помилку

Навіть людині зі здоровою травною системою необхідно контролювати споживання такого продукту. Так, тим, хто не веде активний спосіб життя, буде досить 150 грам хліба, активним людям – 300 грам, а при важкій фізичній праці можна з’їсти навіть 500 грам.

Таким чином, житній хліб можна їсти кожен день, але щоб не нашкодити своєму здоров’ю, не варто переїдати.

Залишити відповідь