Відвідування Британського музею з українськомовним гідом може бути цікавою та пізнавальною подорожжю

Українська культура, мова та ідентичність займають усе помітніше місце у світовій культурі та спільноті. Сучасні українці стають видимішими та виборюють свою ідентичність, заявляючи усьому світу про себе.

І якщо ще 10 років тому знайти гіди та екскурсії у світових музеях було складно – то сьогодні ця проблема вирішується швидше.

Мsnd зібрав перелік великих та важливих для світового мистецтва музеїв, у яких можна скористатися послугою – екскурсія українською мовою.

Де можна знайти послуги українською?

1. Британський музей (British Museum) у Лондоні має можливість для індивідуальних екскурсій українською мовою, які можна замовити заздалегідь.

2. Лувр (Louvre) в Парижі має додаток «Лувр» українською мовою, який надає інформацію про музей та його експонати.

3. Королівський палац Мадрида (Palacio Real de Madrid) пропонує групові та індивідуальні екскурсії українською мовою, їх можна замовити заздалегідь.

4. Музей Акрополя (Acropolis Museum) в Афінах має українськомовного гіда та можливість замовлення індивідуальних екскурсій українською мовою.

5. Галерея Уффіці (Uffizi Gallery) у Флоренції пропонує групові та індивідуальні екскурсії українською мовою, їх треба замовити заздалегідь.

Британський музей (British Museum) у Лондоні

У яких музеях світу є українськомовні гіди та електронні додатки

Британський музей (British Museum) у Лондоні – один з найбільших та найвідоміших музеїв світу. Тут зібрано понад 8 мільйонів експонатів, присвячених історії та культурі різних народів світу. Ось кілька крутих експонатів та екскурсій, які варто відвідати: 

 • Розписана цегла з Вавилону, на якій зображені сцени з життя богів, сюжети історичних та міфічних подій. Дуже важливий експонат музею, частина колекції Ашшурбаніпала з Бібліотеки в Ашшурі. Якщо любите історію, необхідно подивитись.
 • Скарбниця Сатрапа. Цей експонат – ціла колекція золотих та срібних предметів, що були знайдені в Греції. Вони створені відомими майстрами того часу та є прикладом високої майстерності грецьких золотарів. Неймовірно крута та яскрава експозиція, яку варто побачити поціновувачам.
 • Екскурсія муміями – це приголомшлива колекція мумій, де можна не тільки знайти унікальні справжні мумії з давнього Єгипту та Перу, а також дізнатися про процес їхньої консервації та дослідження.
 • Мармурові скульптури з Партенону. Це експозиція, де зібрані скульптури, створені для храму на Акрополі в Афінах у V столітті до нашої ери. Для фанатів грецької міфології та історії обов’язково для відвідування.

Щодо української мови

У музеї пропонують можливість індивідуальних екскурсій українською мовою, тобто ви можете замовити гіда, який розповідатиме про експонати музею українською мовою.

Також можна замовити індивідуальні екскурсії – ідеально для тих, хто хоче детальніше ознайомитися з зібраннями музею та почути про них більше інформації від гіда. Ви можете обрати тему своєї екскурсії залежно від ваших інтересів та переглянути різні пропозиції на офіційному сайті музею.

Для замовлення індивідуальної екскурсії українською мовою в Британському музеї необхідно звернутися до відділу бронювання заздалегідь із запитом про гіда-українця.

Відвідування Британського музею з українськомовним гідом може бути цікавою та пізнавальною подорожжю для українських туристів та гостей Лондона.

Лувр (Louvre) у Парижі

У яких музеях світу є українськомовні гіди та електронні додатки

Лувр (Louvre) у Парижі – один з найбільших та найпопулярніших музеїв світу, тут виставлено понад 380 тисяч експонатів з різних епох і культур. Ось кілька крутих предметів та екскурсій, які варто відвідати:

 • Мона Ліза – найвідоміший експонат музею, твір італійського художника Леонардо да Вінчі, виконаний у техніці олійного живопису. Тож не дивно, що зала, де він виставляється, є найпопулярнішою серед всіх у Луврі.
 • Венера Мілоська – скульптура зображує богиню кохання Венеру, вона створена у давньогрецькому стилі близько 100 року до нашої ери. Відомий та обожнюваний експонат музею.
 • Египетський відділ – тут зібрана одна з найбільших колекцій єгипетської античності у світі. Так-так, тут можна побачити приголомшливі експонати: саркофаги, статуетки фараонів, маски та інші артефакти часів Стародавнього Єгипту.
 • Італійські картини – в іншому залі Лувру можна знайти потужну колекцію італійського живопису часів Ренесансу та Бароко, побачити наживо твори майстрів, як-от Рафаель, Тіціан, Караваджо та інші.

Щодо української мови

І це лише верхівка айсберга, адже Лувр – один з найбільших музеїв світу, тут можна ходити годинами і дізнаватися нове майже будь-якою мовою світу. І так, можна замовити екскурсію українською.

Адже саме індивідуальна екскурсія з українськомовним гідом дозволить вам отримати детальнішу інформацію про експонати музею та насолодитися музейними колекціями у комфортному для вас темпі.

Аби замовити таку опцію, треба зайти на офіційний сайт Лувру, там можна знайти всю інформацію про можливість замовлення індивідуальних екскурсій українською мовою.

Окрім того, можна зв’язатися з відділом бронювання на сайті музею та замовити гіда-українця. Індивідуальна екскурсія може бути корисною для тих, хто бажає відвідати певні відділи музею та детальніше дізнатися про експонати українською мовою.

Звичайно, ціна індивідуальних екскурсій у Луврі може бути вищою, але така опція варта кожного зайвого євро.

Королівський палац Мадрида (Palacio Real de Madrid) 

У яких музеях світу є українськомовні гіди та електронні додатки

Королівський палац Мадрида або Палаціо Реал – одна з найвідоміших та найвизначніших пам’яток Мадрида. Ось кілька крутих експонатів та екскурсій, які варто відвідати у Мадридському палаці:

 • Королівська капела – серед найзначущих експозицій. Капела прикрашена неймовірними розписами та мозаїками, а також тут розташовані органи, які роблять з неї одну з найзахопливіших архітектурних споруд палацу.
 • Зала трону – ще одна розкішна зала, центральне місце палацу, де приймають королівські аудієнції та проводять офіційні заходи. У залі можна побачити величезний трон, прикрашений золотом та різноманітним дорогоцінним камінням.
 • Зала війн. Зала, де зібрана колекція зброї та обладнання, що їх використовували у різні часи, від Середньовіччя до сучасності.
 • Екскурсія палацовими садами. У Палаціо Реал є чудові сади, де можна відпочити та насолодитися красою природи. Сади охоплюють площу понад 100 гектарів та містять багато історичних пам’яток, фонтанів та рослин.

Тут доступні екскурсії та послуги гідів, що пропонують детальніший огляд палацу та його історії.

Щодо української мови

У Мадридському палаці є різні типи екскурсій з гідом, включно з загальною екскурсією, та тематичні екскурсії з фокусом на різноманітні аспекти історії та культури Іспанії. Гіди допоможуть вам розкрити таємниці палацу та глибше зрозуміти те, що відбувалося тут протягом століть.

Також у палаці доступні аудіоекскурсії, їх можна замовити на місці та отримати всю важливу та цікаву інформацію про кожен експонат.

Або ж замовити послуги персонального гіда для приватних потреб чи великої групи, ці послуги доступні багатьма мовами і, звичайно, українською. А ще можна вирушити на віртуальну екскурсію – для цього треба скористатися послугою на сайті.

Музей Акрополя (Acropolis Museum) в Афінах

У яких музеях світу є українськомовні гіди та електронні додатки

Музей Акрополя – один з найвизначніших музеїв Греції та світу. Він розташований в центрі Афін, біля Акрополя, ховає в собі багату колекцію археологічних знахідок, пов’язаних з історією Акрополя та Афін.

Зібрали для вас декілька крутих експонатів та екскурсій, які варто відвідати в Музеї Акрополя:

 • Експозиція парфенонських мармурових скульптур. Раніше вони прикрашали Парфенон на Акрополі. Один з найбільш відомих та значущих зразків давньогрецької скульптури.
 • Парфенон, також важливе місце для відвідування. Це давньогрецький храм, який був побудований у V столітті до н.е. і прикрашає Акрополь – символ Афін.

Також варто відвідати екскурсію Акрополем. Її можна замовити багатьма мовами та дізнатися більше про історію та культуру давніх греків і про розкішні пам’ятки, що є частиною Акрополя, як-от Парфенон та Ерехтеїон.

Щодо української мови

Музей Акрополя пропонує офіційні екскурсії з професійними гідами музею – індивідуальні або групові. Всі ці екскурсії, включно з послугами аудіогіда, можна замовити українською мовою на офіційному сайті музею.

Галерея Уффіці (Uffizi Gallery) у Флоренції

У яких музеях світу є українськомовні гіди та електронні додатки

Галерея Уффіці (Uffizi Gallery) у Флоренції – один з найбільш відомих та відвідуваних музеїв світу. Зберігає колекції величезної кількості шедеврів мистецтва, які представляють італійську культуру від Середньовіччя до XX століття. Ось кілька крутих експонатів, які варто побачити: 

 • «Народження Венери» Сандро Боттічеллі – один з найвідоміших творів Ренесансу, зображення богині краси Венери, яка виходить із моря на мушлі.
 • «Примавера» Сандро Боттічеллі – ще один знаменитий твір Боттічеллі, що зображує сцену весняного царства, який символізує відродження та плодючість.
 • «Мадонна з дитиною та двома ангелами» Філіппіно Ліппі – картина, на якій зображені Мадонна з дитиною та двома ангелами. Її вважають однією з найвідоміших релігійних картин світу.
 • «Тондо Доні» Мікеланджело – кругла картина представляє Мадонну з дитиною та святим Іваном Хрестителем. Вона відображає ранній період творчості Мікеланджело.
 • «Портрет Дюка і Дючеси Урбіно» П’єро делла Франческа – портрет двох шляхетних осіб. Художник відомий своєю здатністю відображати реалістичність та деталізацію.

Щодо української мови

Так, у Галереї Уффіці можна замовити екскурсії та гідів українською мовою. Для цього вам потрібно звернутися до служби підтримки або бронювання музею та попросити надати гіда, який може провести екскурсію українською мовою.

Також можна знайти і замовити послуги приватних гідів, які готові провести екскурсію українською мовою. Варто зазначити, що замовлення гіда заздалегідь буде корисним, оскільки можливість проведення екскурсії українською мовою може бути обмеженою, залежно від наявності гідів та навантаження на них. 

Залишити відповідь