Яке сьогодні свято в церковному календарі і кому моляться віряни — читайте в матеріалі ТСН.ua.

Сьогодні, 18 травня, в православному календарі день пам’яті великомучениці Ірини Македонської. Жила вона приблизно в I столітті і була донькою імператора Ліцинія. Ще в юному віці дівчина увірувала в Христа, хоча її батьки залишалися язичниками. Охрестилася Ірина в учня апостола Павла Тимофія. Вирішила дівчина присвятити себе Богові. Тому вона відмовилася від заміжжя і почала переконувати батьків також прийняти християнство. Спочатку імператор спокійно приймав слова доньки, але потім розізлився. Зав’язав їй руки і кинув під ноги коням. Але тварини не торкнулися мучениці. А ось Ліциній раптово помер.

Тоді Ірина встала і почала молитися, щоб батько воскрес. Так і сталося. Ті, хто бачив це диво, одразу увірували в Христа, сам імператор і вся його сім’я охрестилися. Тому Ірина могла вже сміливо проповідувати Слово Боже. Але почав правити інший імператор і зазнала свята чималих мук. Але продовжувала навертати язичників і аж 10 тисяч людей стали християнами після її проповідей.

Прикмети 18 травня

Народні прикмети 18 травня / © Pexels
Народні прикмети 18 травня / Фото: Pexels
  • Раптом припинили щебетати птахи — отже, скоро буде гроза.
  • Увібрала в себе розсада багато води — сінокіс буде сухим.
  • Негода — на багатий урожай зерна.

Що сьогодні не можна робити

Церква забороняє цього дня брехати чи говорити щось, що не стосується справи. Також не варто 18 травня давати в борг, адже так ви можете накликати на себе бідність. Не рекомендується стригти волосся і нігті.

Що можна робити сьогодні

Якщо дівчина хотіла вийти заміж, то намагалася не йти цього дня в гості до вдови. Такий похід міг привернути не лише безшлюбність, але й неприємності в житті. Мученицю Ірину в народі називали Розсадницею, тому що в цей період починали садити розсаду капусти.

Залишити відповідь