Хворобу дуже важливо виявити на ранній стадії

У людей у віці до 55 років є небезпека розвитку раку товстої кишки. Але експерти кажуть, що є кілька ключових ознак, які можуть допомогти виявити його на ранній стадії і отримати правильне лікування.

Рак товстої кишки часто називають «тихим вбивцею» через його важко виявлені симптоми, але є кілька сигнальних ознак, які можуть допомогти вам визначити його на ранній стадії.

Ця форма раку – яка виникає в залозах, що вистилають товстий кишечник, часто починаючи з раніше доброякісного поліпа. Він також іноді відомий як колоректальний рак.

Хоча традиційно вважається типом, який в основному вражає людей похилого віку, дослідження, опубліковане в минулому році, показало, що віковий профіль страждаючих значно змінився за останню чверть століття.

Кожен п’ятий випадок раку товстої кишки, діагностований сьогодні, зараз вражає людей у віці до 55 років, порівняно з лише одним з 10 випадків у 1990-х роках.

На щастя, він піддається лікуванню, якщо його виявити на ранній стадії, тому важливіше, ніж будь-коли, знати про ранні ознаки раку.

Лікарі кажуть, що є сім симптомів, на які слід звернути увагу:

Кров у калі

Виявлення крові в калі є одним із найпоширеніших ознак раку товстої кишки.

Хоча невелика кількість одноразових кровотеч під час походу в туалет не є чимось незвичайним, щось більш стійке або супроводжується іншими симптомами в цьому списку, потенційно може бути ознакою проблем з товстою кишкою.

Як і при всіх формах раку кишечника, лікарі радять всім, у кого виявлені кров у калі впродовж трьох тижнів звернутися до свого лікаря.

Тонкий стілець

Ще один симптом – рідкого стільця протягом тривалого періоду, може свідчити про те, що щось відбувається в кишечнику. Це може означати, що є якісь перешкоди для проходу, такі як поліп, ріст або пухлина.

Тому стілець тонший і більш стиснутий, ніж зазвичай, і може бути доцільно звернутися до медичного працівника, якщо це відбувається неодноразово.

Різка втрата ваги

Хоча є багато медичних причин, чому це може статися, різка і незрозуміла втрата ваги є одним із явних симптомів раку товстої кишки, на думку лікарів.

Однією з причин цього є кількість енергії, що витрачається раковими клітинами, і те, як вони можуть змінити спосіб, яким організм перетворює їжу в енергію.

Реакція імунної системи на рак також може спалювати енергію і призводити до втрати ваги, в той час як запор, викликаний запаленням в товстій кишці, також може змінити харчові звички.

Втома

Це також викликано раковими клітинами, що використовують енергію організму, і додатково сприяють деяким кровотечам, викликаним його зростанням в товстій кишці.

У поєднанні з деякими симптомами, описаними вище, втома може бути ознакою раку товстої кишки.

Біль у животі

Є багато неракових причин для спазмів або дискомфорту в животі, таких як геморой і синдром роздратованого кишечника. Але біль в цій області, який приходить раптово, може свідчити про більш серйозні проблеми в товстій кишці. Варто звернутися до лікарям.

Нічна пітливість

Люди з різними формами раку можуть страждати значним потовиділенням вночі, і це також є симптомом раку товстої кишки.

Запори і діарея

Майже всі люди з раком товстої кишки та раком кишечника бачать зміни у своїх звичках туалету.

Запор може бути викликаний раком товстої кишки, що звужує кишечник і викликає обструкцію, означає, що стілець не може пройти.

Діарея тим часом може виникнути через переповнення рідини в кишечнику, коли орган стає непрохідним.

Залишити відповідь