П’ять важливих питань про страхування життя

Застрахувати своє життя – у Британії таке страхування є досить популярною послугою.

Агентка зі страхування ІРИНА МОРОЗ пояснила, чому важливо застрахувати своє життя

Що дає страхування життя

В Англії є різні види страхування – автомобілів, здоров’я. Я займаюся страхуванням життя і все, що з ним пов’язано. Укладається контракт між людиною та страховою компанією і у випадку смерті застрахованої особи, виплачується певна сума її рідним.

Це не обов’язкове страхування, а за бажанням людини. Є три запитання, які ми, як правило, ставимо людям: як уявляєте майбутнє вашої сім’ї, якщо з вами щось стається? Чи вистачить у них коштів на нормальне життя? І багато людей починають задумуватися над цими питаннями. Адже страхування життя суттєво зменшує фінансові ризики у багатьох питаннях.

Наприклад, у Британії актуальним є купівля житла у кредит. І якщо один із партнерів помирає, інший партнер залишається у складній ситуації, бо доводиться брати усі витрати на себе. І це надзвичайно важко.   

Дуже часто люди змушені продавати житло, щоб віддати іпотеку. А маючи страхування на життя, страхова компанія виплачує усю суму, яка залишається від іпотеки і таким чином людина отримує стабільне майбутнє.

Також радимо розглядати питання страхування життя особливо якщо є діти. Зокрема рекомендуємо страхувати життя, наприклад, доки діти не досягли повноліття, щоб це була фінасова «подушка» для них у разі, якщо щось станеться з кимось із батьків.

Як вибрати страхову компанію

При виборі компанії потрібно дивитися на рекомендації. Коли вибирають страхування життя, потрібно розуміти, що саме включено у послугу і за яких обставин отримають виплату. Наприклад, у кожної страхової компанії є список критичних захворювань, які вони покривають, а які – ні. І дуже багато людей думають, що покривають онкозахворювання, а які саме, не прочитали і тому у разі хвороби можуть не отримати виплати. Ці питання варто детально вивчити, звертатися до експертів, які можуть оцінити вашу ситуацію.

При першій зустрічі страховий агент повинен дати візитівку, де є повна інформація про нього і про компанію. Також потрібно розуміти, з якими страховими компаніями працює ваш страховий агент – чи з усіма, чи лише з окремими компаніями. Він повинен вам про це розповісти.

У цьому досить важко розібратися. Але є багато інформації у відкритому доступі онлайн. Є спеціальна платформа, де можна порівняти страхові компанії. Вводять свої критерії і система онлайн показує, які страхові компанії вам підходять. Але уся інформація дуже узагальнена. Щоб її детальніше вивчити, можна заходити на сайти компаній.

Від чого залежать оплата страхового полісу

Перед тим, як вибрати правильне страхування для кожної людини, заповнюється анкета, у якій оцінюється стан, вік, аналіз інформації про здоров’я. Деякі компанії розпитують, чи курить клієнт, які сигарети, також можуть уточнити зріст, розмір талії і вже навіть по цьому визначають умови страхування.

Насамперед сума оплат за страхуванням залежить від віку. Чим молодша людина і здоровіша, тим дешевшим буде страховий поліс. У таких випадках плата може становити 10-15 фунтів на місяць.

Чим людина старша, тим більший ризик захворювань, тому поліс буде дорожчим. Оплата може становити 100 фунтів на місяць. Але це також залежить від суми, на яку хочуть застрахувати своє життя. Сума зазвичай розраховується по розміру середньої зарплати.

Чому можуть відмовити виплачувати страхові виплати

 Найбільш поширеними є дві причини – якщо була надана неправдива інформація під час оформлення полісу, а також коли подають на ті причини, які не покриваються страховою компанією. Деякі компанії мають умову, що потрібно здійснювати виплати рік або два роки –  і лише після цього будуть виплачувати кошти.

Не виплачують кошти, якщо людина вчинила суїцид.  

Хто найчастіше страхує життя

Бачимо тенденцію, що страхуванню надають перевагу більш заможні люди. Як правило, приходять парами. Незаможні це сприймають як додаткові витрати, які не можуть собі дозволити. Але ми намагаємося показати важливість цього страхування, бо це необхідність мати хоча мінімальне страхування. Це може бути недорого, але допоможе сім’ї у разі надзвичайної ситуації.

Біженці, які перебувають у Британії, також можуть застрахувати своє життя. Але проблема у тому, що вони можуть бути захищеними лише на той період, доки живуть у країні. Якщо повертаються у рідну країну – виплат не буде.

Залишити відповідь