Хлопці з 10 бригади “Едельвейс” утримують позиції у 50 метрах від ворога.

Нещодавно спілкувались зі своїм добрим другом журналістом, і він сказав доволі розумні з професійної точки зору речі. «На жаль, фронтові історії вже майже нікому не цікаві. Людям набридло дивитись на чергові окопи, і байдуже, чи то десять метрів до ворога, чи то десять кілометрів. Окоп є окоп, і ця картинка приїлась. Треба шукати щось нове, щоб утримувати увагу до війни в світі» Це справді так. Як і те, що навіть для свідомого населення, яке донатить і підтримує, але в кого немає знайомих чи близьких на фронті, хто нікого або нічого не втратив на цій війні – все потрохи починає сприйматися як захоплююче реаліті-шоу з мемчиків та інфоприводів. І коли не відбувається чогось незвичайного, то «рейтинги» стрімко падають і фокус уваги зміщується. На шахраїв-психологів, співаків-сексистів тощо.

Не подумайте, це ні в якому разі не докір і не заклик говорити 24/7 про війну. Просто інколи стає дивно від усвідомлення, що висвітлення війни, найбільш кривавої з часів другої світової – має перетворюватись на розважальний контент, бо інакше буде просто непочутим і непоміченим. Люди гинуть щодня, але це вже не «брейкінг ньюз». Наслідки потужного артобстрілу, під який ми потрапили, щоб дістатись до чергових окопів: розбиті автівки, включаючи мою, калюжа крові на асфальті, побиті вікна в хатинках. Але я сам ловлю себе на думці, що вже навіть не підіймаю камеру. Це нікому не цікаво. Ми всі бачили це тисячу разів. От тільки тут, в окопах, серед військових – це ледве не єдина тема вже більше року. І кожна калюжа крові, кожна розбита автівка і кожен обстріл тут – досі має значення.

Саме тому ми продовжуємо знімати і говорити, і показувати чергові окопи. Бо хочемо, щоб ви запамʼятали кожне обличчя. Навіть якщо в глобальному сенсі війна нас всіх зробила циніками. Ми майже не дивуємось, ми менше співчуваємо, нас більше не шокує смерть. Але, принаймні, ми мусимо памʼятати.

На цих фото – неймовірні хлопці з @10brygada_edelveys, які утримують позиції у 50 метрах від ворога.

Залишити відповідь