Схема гарантій повністю закінчиться в березні наступного року

Згідно з новими прогнозами, рахунки за електроенергію для типового домогосподарства впадуть майже на 450 фунтів стерлінгів з липня, пише ВВС.

Консалтингова фірма Cornwall Insight прогнозує, що рахунки можуть знизитися на цілих 446 фунтів стерлінгів відповідно до нового офіційного обмеження ціни, яке буде оголошено Ofgem 25 травня.

Звичайний користувач платить не більше 2,500 фунтів стерлінгів на рік за свою енергію через державну гарантію цін на енергію.

Аналітики прогнозують, що нове обмеження ціни буде встановлено на рівні 2 фунтів стерлінгів на липень.

Потім очікується, що в жовтні він ще більше впаде до 1 976 фунтів стерлінгів.

Поточний ліміт Ofgem для середнього домогосподарства становить 3 280 фунтів стерлінгів, але на споживачів це безпосередньо не впливає, оскільки схема державних гарантій має нижчий поріг. Це зміниться в липні, коли обмеження впаде і поріг гарантії підніметься до 3 фунтів стерлінгів.

Схема гарантій повністю закінчиться в березні наступного року.

Вважається, що державна підтримка коштувала платникам податків близько 29,4 млрд фунтів стерлінгів.

Доктор Крейг Лоурі, головний консультант Cornwall Insight, сказав, що нове обмеження є гарною новиною для домогосподарств.

«Згідно з цими прогнозами, середній споживач побачить, що рахунки знизяться приблизно на 450 фунтів стерлінгів у порівнянні з існуючими рівнями гарантії цін на енергію, при цьому, за прогнозами, рахунки залишаться відносно стабільними протягом наступних дев’яти місяців», – сказав він.

Ціна на оптову енергію зросла, оскільки обмеження Covid були послаблені, а потім зросли після вторгнення Росії в Україну минулого року.

У січні обмеження ціни Ofgem досягло максимуму в 4 279 фунтів стерлінгів, і, за прогнозами, досягне 6 000 фунтів стерлінгів цього року, потенційно додавши сотні фунтів стерлінгів до щомісячних рахунків.

Уряд втрутився, щоб обмежити рахунки, а також надав зимову знижку в розмірі 400 фунтів стерлінгів кожному домогосподарству, сплачену шістьма частинами в період з жовтня по березень.

Британські оптові ціни на газ впали з піку 640 пенсів на рік у серпні 2022 року до приблизно 70 пенсів за терм.

Але Cornwall Insight попередив, що, хоча рахунки падають, він не очікує, що вони повернуться до доковідного рівня «не раніше кінця десятиліття».

Це додало, що рахунки за електроенергію все ще приблизно на 1,000 фунтів стерлінгів вищі порівняно з тим, що було у 2021 році.

“На жаль, схоже, що ці ціни можуть стати новою нормою”, – додав доктор Лоурі.

Енергія регулюється окремо в Північній Ірландії, де рахунки будуть утримуватися на рівні 1,950 фунтів стерлінгів на рік для середнього домогосподарства.

Залишити відповідь