Очікується, що зростання цін на продукти харчування ще більше знизиться в кінці цього року

Темпи, з якими зростають ціни на продукти харчування, падають другий місяць поспіль у травні, але залишаються високими, каже дослідницька компанія Kantar.

Ціни зросли на 17,2% в порівнянні з минулим роком за чотири тижні до середини травня, в порівнянні з 17,3% минулого місяця, пише ВВС.

Очікується, що зростання цін на продукти харчування ще більше знизиться в кінці цього року, але Kantar сказав, що середній річний рахунок за продукти зараз до 833 фунтів стерлінгів вище, ніж рік тому.

Незважаючи на тиск, покупці все ж запаслися для коронації в травні.

Продажі вина, свіжих вершків і тістечок зросли, оскільки люди «перейнялися духом» цієї події і спробували зробити офіційний коронаційний кіш, сказав Кантар.

Канцлер Джеремі Хант зустрівся з виробниками продуктів харчування у вівторок, щоб обговорити вартість продуктів харчування і знайти способи послабити тиск на домогосподарства. Вони домовилися підтримувати зв’язок.

Карен Беттс, виконавчий директор промислової групи Федерації продуктів харчування та напоїв, сказала, що виробники поглинають витрати, але зростання цін було «неминучим» через зростання цін на інгредієнти, енергію та робочу силу.

Інфляція – це швидкість, з якою зростають ціни. Падіння інфляції не означає, що ціни падають, а просто темпи зростання сповільнюються.

Інфляція цін на продовольство все ще знаходиться на майже рекордно високому рівні. Тим не менш, невелике падіння травня було «без сумніву бажаною новиною для покупців», за словами Фрейзера Маккевітта, керівника відділу роздрібної торгівлі та споживчого аналізу Kantar.

Він додав, що домогосподарства знаходять «різні способи» робити покупки та заощаджувати гроші, в тому числі вибираючи еквіваленти власного бренду супермаркетів. Супермаркети також намагаються запропонувати цінність покупцям, щоб заманити їх через свої двері.

«У жорсткій боротьбі за частку ринку увага приділяється, зокрема, молочному проходу, де середня вартість чотирьох пінт молока знизилася на вісім пенсів з минулого місяця», – сказав пан Маккевітт.

«Ціни все ще набагато вище, ніж 12 місяців тому, в 1,60 фунта стерлінгів в даний час проти 1,30 фунта стерлінгів в минулому році, але роздрібні торговці знають, наскільки важливо запропонувати навіть невелику економію на основних продуктах харчування, таких як молоко, щоб привести клієнтів через двері».

У квітні Aldi, Lidl і Asda приєдналися до конкуруючих супермаркетів Sainsbury’s і Tesco в зниженні цін на молоко.

Коронаційний кіш

Незважаючи на ціновий тиск, люди максимально використали додаткові банківські канікули цього місяця, згідно з дослідженням Kantar, з додатковими 218 мільйонами фунтів стерлінгів, які пройшли через каси протягом тижня коронації.

Залишити відповідь