Під час руху важливо залишатися спокійним і зосередженим.

Керування автомобілем або вантажівкою, коли лопне колесо, може бути страшним і небезпечним досвідом. Однак, дотримуючись кількох кроків та застосовуючи правильну техніку, можна зберегти контроль над транспортним засобом і зменшити ризик аварії.

Ось деякі поради, що слід враховувати, якщо ви опинилися в такій ситуації.

  1. Збережіть спокій: Перш за все, не панікуйте. Під час руху важливо залишатися спокійним і зосередженим. Нерішучість або паніка можуть погіршити ситуацію і призвести до неконтрольованого керування.
  2. Утримуйте кермо міцно: Після лопнення колеса автомобіль може почати керуватися в бік пошкодженого колеса. Сильно схопіться за кермо двома руками та утримуйте його міцно. Це допоможе вам зберегти контроль над автомобілем і уникнути зіткнення з іншими авто або перешкодами.
  3. Плавно гальмуйте: Не раптово натискайте на гальмо. Замість цього, використовуйте невеликі короткі натискання на гальмівну педаль, щоб імітувати роботу системи антиблокування гальм (ABS). Це допоможе зменшити швидкість автомобіля і контролювати його рух.
  4. Збережіть траєкторію руху: Якщо ви не змогли зберегти траєкторію руху, спробуйте обережно керувати автомобілем на узбіччя або, якщо це неможливо, хоча б у відбійник. Зробіть це плавно і контрольовано, уникайте різких рухів керма.
  5. Повідомте про проблему: Якщо ви опинилися в ситуації з лопнутим колесом, важливо якнайшвидше повідомити про це інших водіїв на дорозі. Вмикаючи аварійні світла або користуючись аварійними сигналами, ви зможете попередити інших водіїв про вашу проблему і дати їм зрозуміти, що ви збираєтеся зупинитися або рухатися дуже обережно.
  6. Зупиніться на безпечному місці: Якщо це можливо, намагайтесь зупинитися на безпечному місці поза потоком руху. Шукайте майданчик або плече дороги, де ви зможете безпечно зупинитися і зменшити ризик для себе та інших водіїв.
  7. Викличте допомогу: Після зупинки автомобіля викличте допомогу, зателефонувавши на номер екстреної служби чи за допомогою мобільного додатку для автомобілістів. Заздалегідь добре мати при собі номери технічної підтримки або аварійної служби, щоб швидко зв’язатися з ними в разі потреби.
  8. Не ремонтуйте самостійно: Уникайте спроб самостійного ремонту лопнутого колеса на дорозі, якщо ви не маєте необхідних знань та обладнання. Це може бути небезпечно і погіршити ситуацію. Зачекайте на допомогу фахівців, які зможуть швидко та безпечно замінити колесо.

Залишити відповідь