Експорт видобутого у Великій Британії газу до Європи зріс утричі

Сполучене Королівство уже рік не імпортує російський газ. Це збільшує енергетичну безпеку країни та бʼє по військовій машині Путіна.

Про це повідомляє British Embassy Kyiv. 

Опубліковані сьогодні дані свідчать, що станом на кінець березня 2023 року Сполучене Королівство не імпортувало російський газ 12 місяців, а експорт видобутого у Великій Британії газу до Європи зріс утричі.

Ці дані зʼявилися одночасно з рішенням національного регулятора Ofgem зменшити ліміт цін на електроенергію, що скоротить рахунки домогосподарств приблизно на 430 фунтів стерлінгів.

Дані також показують, що за останні 3 місяці 46,2% електроенергії, згенерованої великими виробниками, припадають на відновлювані джерела. Це значний стрибок порівняно з лише 3,5% у 2010 році.

Рішучість Великої Британії заборонити імпорт російського газу, підтримка європейських союзників і збільшення частки відновлювальної енергії допомагають витіснити Росію з глобального енергетичного ринку та зменшити рахунки британців.

Міністер енергетичної безпеки Грант Шаппс зазначив:

Ми стояли на передовій глобальних зусиль у протистоянні спробам Путіна використати енергетику як зброю. Зачинивши двері для російського газу, ми допомагаємо зруйнувати кремлівську військову машину та захистити Велику Британію.

Добре, що, починаючи з липня, рахунки домогосподарств за електроенергію зменшаться у середньому приблизно на 430 фунтів стерлінгів. Це стане важливою віхою в наших рішучих зусиллях зменшити інфляцію вдвічі.

Коли взимку ціни зросли, ми витратили мільярди, покриваючи майже половину рахунків за електроенергію. Відколи ми нейтралізували шантаж Путіна, ціни на енергію впали більш ніж на дві третини порівняно з піковими.

Я невпинно зосереджений на тому, щоб зменшити нашу залежність від іноземного викопного палива та збільшити частку британських енергоносіїв для постачання дешевшої, чистішої та безпечнішої енергії.

Міністр закордонних справ Джеймс Клеверлі сказав:

Спроби Путіна перетворити енергоносії на зброю зазнають невдачі, як і зусилля на полі бою.

Завдяки крокам, вжитими нами та нашими союзниками, зокрема прискоренню переходу на відновлювану енергію та збільшенню енергоефективності, російські енергетичні доходи продовжують скорочуватися, а світові ціни — падати.

Наша підтримка України є непохитною. Ми продовжуватимемо підривати можливості Путіна вести війну, у тому числі шляхом придушення обходу санкцій.

Незаконне вторгнення Путіна в Україну мало руйнівний вплив на світові енергетичні ринки. Оптові ціни, а разом з ними і рахунки домогосподарств і підприємств у Великій Британії та в усьому світі зросли.

Відповідь була швидкою. Щоб захистити споживачів і компанії від руйнівних наслідків, уряд взяв на себе приблизно половину вартості рахунків за електроенергію для домогосподарства та деяких підприємств.

План Powering Up Britain, опублікований в березні, передбачає амбітні плани Великої Британії збільшити доступ до екологічно чистої, виробленої всередині країни електроенергії та побудову успішних «зелених» промислових підприємств. У довгостроковій перспективі це підвищить енергетичну безпеку та незалежність країни та зменшить рахунки домогосподарств.

Залишити відповідь