Засновниця клубу Анна Борисова пояснює, що робить це для того, щоб жінки з України, які приїхали до Великобританії не почувалися самотніми та розгубленими

Українка Анна Борисова у Манчестері створила жіночий клуб «Батальйон «Манчестер». Це інформаційна платформа для жінок та дівчат з України. На сторінці клубу в інстаграмі кожного дня членкині отримують корисну інформацію про життя у Лондоні.

Зараз на сторінці є понад 400 підписників і це жінки не лише з Манчестера, а й з маленьких містечок навколо.

«Ми організовуємо онлайн-заходи, прямі ефіри з експертами з різних питань. Але намагаємося час від часу організовувати заходи офлайн. Наприклад, у ці вихідні організували фотопікнік. Є в планах зібратися ще на кілька зустрічей, – розповідає засновниця жіночого клубу Анна Борисова. – Я на інстаграм-сторінці разом з контент-менеджером намагаємося щодня виставляти якусь нову та корисну інформацію. Анонсуємо різні цікаві заходи у Манчестері. Рекламуємо сторінки з приводу вступів до навчальних закладів Англії. Висвітлюємо питання працевлаштування. Щодня є якась нова інформація з корисними посиланнями».

Анна зізнається, що робить це для того, аби жінки з України, які приїхали до Великобританії не почали себе самотніми та розгубленими, як кілька місяців тому було в Анни.

«У мене ніколи не було у планах переїжджати до Лондона. Я подорожувала багато років, займалася волонтерством, мала міжнародні проекти у Європі. Я вважала, що світ побачила і усе для себе зрозуміла, але ситуацію змінила війна.

Я приїхала до Манчестера влітку минулого року і була зовсім одна. Мені дуже бракувало інформації про життя в Англії.  Сама шукала інформацію. Зараз потік біженців хоч і зменшився, але він досі є. Тому я вирішила зробити в інстаграмі таку спільноту, яка допоможе українкам у багатьох питаннях.  Інформації в інтернеті є, але її багато, тому намагаюся це систематизувати. Тим більше, що соціальні мережі в Англії працюють трохи інакше, ніж в Україні.

«Перші мої знайомі з України з’явилися в Англії на День незалежності. Я пішла на мітинг у Манчестері, була одягнута у вишиванку, гуляла і зайшла до кав’ярні. Мене побачила дівчина, вишиванка була як елемент ідентифікації і вона одразу поцікавилася, чи я українка. Так ми почали спілкуватися. Потім з’являлися нові знайомі. І я побачила, що в усіх подібна проблема – нерозуміння, де ти, як жити і що робити. Я подумала, було би добре, якби цю інформацію люди могли десь брати. Подібного проекту не було, і я вирішила його створити. Так з’явився жіночий клуб «Батальйон Манчестер».

Спільнота активно розвивається і українці не лише діляться інформацією, а навіть спілкуються завдяки цій платформі.

«Я родом із Дніпра, але останні роки жила і працювала у Києві. Займалася організацією свят, є режисером за освітою, співпрацювала з музикантами та акторами. Тому організація заходів для мене це звична справа. Тут в Англії я маю новий досвід. На сторінці жіночого клубу з’являються прямі ефіри на різні теми. Глядачі ефіру мають можливість поставити запитання, а експерти завжди на них відповідають.  Жіночий клуб «Батальйон Манчестер» – це не моя основна діяльність, воно мені прибутку не приносить, але це те, у що я насправді вклала душу. Це моє творіння. Я до цього ставлюся серйозно і відповідаю за інформацію, яку поширюю. Ми розвиваємося, кожного дня маємо нових підписників. А коли я бачу зворотний зв’язок від дівчат, коли мені дякують за проект, за поради, діляться контактами, це ще більше стимулює. Дуже тішать ці фідбеки, тому я не планую залишати свою діяльність», – каже Анна.    

Анну дуже тішить, коли дізнається, що інформація, яку виставила у спільноті, комусь допомагає.

«Минулого року перед початком шкільного навчання я натрапила на інформацію, що можна отримати допомогу для школярів. Цю інформацію оприлюднила і мені багато хто подякував, бо зміг цим скористатися. Якось виклала пост знайомства і запропонувала дівчатам написати у коментарях, хто звідки приїхав познайомитися і піти на каву. Бачила, як люди знайомлять у коментарях, як спілкуються і я б дуже була задоволена, якщо кілька з них все ж зустрілися для спілкування».

Анна намагається постійно знаходити цікавих експертів для спілкування і вдячна їм усім.

«Мені приємно, що усі, до кого я зверталася, не відмовляли у спілкуванні і готові поділитися досвідом на сторінці нашого жіночого клубу. Вже були ефіри і поради від консультанта з купівлі-продажу нерухомості, психолога. Усе це було онлайн, але влітку хочемо зробити три офлайн-заходи з фахівцями з різних галузей, зокрема про офіційне оформлення документів, нерухомість та освіту. У мене є три експерти, які вже погодилися надати свої консультаційні послуги. Розумію, що мені треба буде у це вкладатися, але я готова на це йти. Мені хочеться це зробити і я бачу, як людям це необхідно. У Манчестері є приблизно три тисячі українців. Вважаю, що вони потребують різних заходів і якщо я маю можливість, я буду це робити», – запевняє Анна.

Влітку жіночий клуб «Батальйон Манчестер» запускається новий проект, який буде благодійним.

«Минулого тижня батальйон почав офіційно працювати з благодійним фондом «Юніті». Діяльність фонду – допомога гуманітарна та мілітарна, ми до цього теж долучаємося. Минулого місця я була в Україні і для проекту залучила різних українських виробників. Вони погодилися надати свої вироби і ми їх будемо використовувати як лоти для донатів. Усі кошти передамо благодійному фонду і ми будемо за них звітувати. Я не хотіла просто так з людей збирати гроші, тому привезла до Англії трохи України та українських виробів».  

Залишити відповідь