Працюють над угодою з роздрібними торговцями

Уряд Великої Британії прагне домовитися з супермаркетами про введення граничних цін на основні продукти харчування, такі як хліб і молоко, з метою подолання інфляції.

Про це повідомляє Telegraph.

Наразі пропозиції щодо граничних цін перебувають на “стадії розробки”. Видання додає, що участь роздрібних торговців буде добровільною.

Уряд Великої Британії, зокрема Даунінг-стріт, розглядає можливість встановлення обмежень цін на основні продукти харчування, такі як хліб і молоко, в супермаркетах.

Помічники міністра Ріші Сунака працюють над угодою з роздрібними торговцями, схожою на запроваджену у Франції, де роздрібні торговці стягують “найнижчу можливу суму” за деякі необхідні продукти.

Ідея пропозиція з’явилася на тлі занепокоєння уряду щодо тиску на фінанси домогосподарств з боку інфляції та зростання вартості запозичень.

Прем’єр Британії Ріші Сунак зробив зниження споживчих цін центральним елементом урядової політики й пообіцяв знизити інфляцію до 5% до кінця року. У квітні рівень інфляції становив 8,7%, що нижче від більш ніж 10% на початку року.

У разі запровадження верхнього ліміту, це буде найбільша спроба контролювати ціни в супермаркетах з часів контролю, встановленого консервативним прем’єр-міністром Едвардом Хітом у 1970-х роках.

Уперто високий рівень інфляції в Британії знизився минулого місяця менше, ніж очікувалося, а показник базового зростання цін, за яким пильно стежать, підскочив до 31-річного максимуму.

Залишити відповідь