Будучи вже досвіченою фотографинею, в Англії Наталії довелося почати майже все з нуля. Своїх перших клієнтів вона знайшла за допомогою соцмереж.

Наталія Томаш з Тернопільщини стала популярною фотографинею у Лондоні. Це завдяки її вмінню розкривати індивідуальність людей та передавати їх красу через об’єктив камери, кажуть вдячні клієнти. Дівчина співпрацює з відомими українськими та світовими брендами. В її кадр нерідко потрапляють зірки та політики. Як почала розвивати фотомистецтво за кілька тисяч кілометрів від рідного дому, що любить найбільше знімати та як вдається налаштовувати людей перед камерою. На ці всі та інші запитання відповіла Наталія у розмові з журналісткою NetworkUA.

Наталія народилася у місті Чортків Тернопільської області. Фотографувати полюбляла з дитинства, але ніколи не планувала на цьому заробляти. Зізнається, процес створення світлин викликав у неї захоплення.

«Я зловила цей момент і я його бачу. Він залишається у мене на комп’ютері, з ним можна щось зробити, наприклад кольори змінити. Любов до цього хобі підсилювалося людьми, які до мене приходили. Я завжди знімала класних людей»

Вже 10 років, як її хобі стало роботою. В Україні вона активно проводила зйомки та мала своїх постійних клієнтів.

У Великобританії починала все з нуля

4 роки тому Наталія зі своїм хлопцем вирішують переїхати до Лондона. Пара опинилася в чужій країні у складний період – початок пандемії COVID-19. Карантинні обмеження створювали багато перешкод на шляху до омріяних цілей, які поставили перед собою українці. Проте це їх не зупинило, розповідає дівчина.

«Я почала більше розвиватися, як фотограф. На період карантину я мало знімала. В мене були лише двоє клієнтів за весь місяць. І це було дуже мало. Але я знала, що хочу більшого і рано чи пізно у нас буде таке життя, до якого ми з моїм хлопцем прагнемо. І ми почали над цим працювати…»

Будучи вже досвіченою фотографинею, в Англії Наталії довелося почати майже все з нуля. Своїх перших клієнтів вона знайшла за допомогою соцмереж.

«Спочатку в мене навіть не було лондонського портфоліо, а тільки фотографії зняті в Україні. У якійсь соцмережі я знайшла спільноту, де можна розмістити оголошення. Туди я написала про послуги та опублікувала свої роботи. Я ставила тоді дуже низькі ціни, бо переводила гривні у фунти. Тільки зараз я розумію, що цього не варто було робити. До мене почали приходити перші клієнти, їм подобались мої фотографії і вони стали рекомендувати мене своїм друзям. Коли зрозуміла, що в мене на 2 тижні вперед розписані зйомки, то почала більше розвиватися. Стала працювати інтенсивніше над сервісом, покращувати якість зйомок, підвищувати рівень своїх знань. Також намагалася додатково навчатися, навіть пройшла курси з маркетингу. Це значно допомогло у просуванні мене, як фотографині. Я дуже багато вкладала у свій саморозвиток».

На хорошу фотографію дається кілька секунд

З часом кількість замовлень на фотосесії зростали.Наталія співпрацювала з багатьма українськими та закордонними брендами. Каже, що така робота значно відрізняється від індивідуальних зйомок. Про один із таких досвідів згадує:

«Я працювала з Lancome, йшла підготовка до рекламної кампанії косметики. Тоді інфлюенсери готувалися до премії «Bafta» у Лондоні. Ці зйомки не порівняються з тими, з якими я звикла працювати. На хорошу фотографію дається тільки кілька секунд. На знімальному процесі присутні багато людей, і в тебе немає шансу перезняти кадр. Це зовсім інший світ та шалений темп. Я повернулась додому дуже виснаженою. Така робота є більше для заробітку».

Окрім зйомок в індустрії моди та краси Наталія фотографує різні важливі події. У об’єктив її камери потрапляють багато акторів, співаків та політиків. Зізнається, що навіть з багатьма українськими артистами познайомилась в Англії.

«Я знімала на замовлення посольства України у Великобританії благодійний захід, на якому було багато різних дипломатів та зірок. Також мене часто запрошують фотографувати концерти. Я рада, що мене обирають»

Багато дівчат бояться йти до фотографів

Для Наталії фотографія – це передусім творчість. На нові ідеї її надихають люди, природа, архітектура та гарні світлини, які знаходить у просторах Інтернету. Щоб набратися сил і помріяти, любить інколи побути наодинці.

Найбільше їй подобається знімати на камеру дівчат. Розповідає, що під час фотосесій виступає у ролі режисера, постановника та психолога. Зі своїми клієнтками старається бути дуже близькою, аби надалі вони могли у кадрі розкритися, відчути свою жіночність та бути впевненішими в собі.

«Я помітила проблему, що багато дівчат бояться йти до фотографа. Вони думають, що вони некрасиві. Вони не є моделями і їм це не потрібно. Тому я намагаюсь, аби під час зйомок клієнтки мені довіряли. Найціннішим для мене є те, коли вони бачать результат фотосесій і починають сприймати себе гарними. Я й під час зйомок їм кажу, які вони прекрасні. В мене немає непривабливих дівчат, ні худих, ні грубих, ні високих, ні низьких. Я стараюсь показати індивідуальність кожної на світлинах. І отримую після цього численні відгуки вдячності»

Думайте не про зароблені гроші, а про креатив

У Великобританії 3 роки тому Наталія почала організовувати воркшопи для фотографів. За її словами, тоді серед українців такого ще ніхто не робив. Окрім цього дівчина навчає інших знімати на камеру та дає поради тим, хто у цій сфері вже працює.

«Переважно я навчаю фотографів-початківців, для них в мене є теоретичний курс. Також я проводжу консультації для фотографів, які вже знімають довгий час. Я відповідаю на їх запитання, які вони не можуть самостійно знайти. Ділюсь своїм досвідом. Також в мене є спільна організація зйомок. Я влаштовую фотосесії з моделями, яких знімають мої учні. Тоді я слідкую за постановкою кадру, як вони спілкуються з клієнтами. Я завжди своїм учням кажу, не думайте про гроші, які ви заробите, думайте про творчість, креатив».

Нині Наталія планує й надалі знімати  та розвиватися у цій сфері. Мріє, що через деякий час у Лондоні відкриє свою студію та школу для фотографів.

«Я дуже амбіційна і цілеспрямована. Кожного разу мої плани змінюються. Я хочу підвищити рівень зйомок у Лондоні. Показати не тільки українцям, а й британцям якісний сервіс зйомок. Мрію відкрити свою фотостудію, в якій все буде на найвищому рівні. Можливо, через 10 років я відкрию школу для фотографів, аби ділитися з іншими своїми знаннями. Я впевнена, що одне з бажань точно здійсниться. Також як і багато українців, чекаю на нашу перемогу».

Дізнавшись творчий шлях Наталії можна зрозуміти, що рецепт успіху такий – багато працювати, розвиватися, вкладати в себе, знаходити щось нове, втілювати це в реальність, не боятися труднощів і звісно ж любити свою справу.

Українцям, які переїхали за кордон і вміють знімати, фотографиня радить не відступати від своїх цілей.

«Потрібно постійно знімати та  не зупинятися. Не покидати те, чим вам подобалось займатися в Україні. Це допомагає відволіктися і забути негативні моменти з життя. Ви маєте розуміти, що фотографія – це творчість, яка має багато проявів. Можна знімати на камеру природу, архітектуру, людей. Таким чином вас почнуть помічати й ви знайдете своїх клієнтів».

Альвіна Абрамчук

Залишити відповідь