У музеях багато цікавих виставок та унікальних експонатів

У Манчестері є понад 30 музеїв, які розповідають багато століть між собою. Але з чого почати? Тут є всесвітньо відомий військовий музей із понад десятком нагород або музей капелюхів, де чекають відповіді на всі ваші запитання, пов’язані з капелюхом. 

Після блукань художніми галереями , перегляду вистави в театрі та гуляння в одному з  улюблених музичних закладів , поїздка до музею, щоб завершити все це, має сенс. Отже, для всіх любителів культури добірка 12 абсолютно найкращих музеїв Манчестера від Тimeout.com. 

Найкращі музеї Манчестера

Музей народної історії

Фото: NMBear / Shutterstock.com

1.  Народний історичний музей

  • історія

У кожному місті є музей із кількома роботами відомих художників і реліквіями, які колись належали білим багатіям та/або були вкрадені з колишніх колоній, але лише в Манчестері є музей, присвячений історії демократії, радикалізму, рівності та соціальної справедливості. . Народний історичний музей розповідає історію демократії від різанини в Петерлоо 1819 року до наших днів. У музеї цілий рік проводяться першокласні бесіди та майстер-класи, а також працює інсталяція доповненої реальності, яка відкрилася у 2020 році.

Імперський військовий музей Північ

Фото: Гордон Белл / Shutterstock.com

2.  Імперський військовий музей Північ

  • Військово-морський

У Манчестері працює створений Даніелем Лібескіндом Північний Імперський Військовий Музей. Він відзначений нагородами, а також вважається архітектурним дивом та провідним світовим дослідницьким центром. Розташований у Траффорд Парку, важливому центрі боєприпасів і головній мішені Манчестерського Бліцу. Вражаючий силует будівлі на горизонті міста робить його одним із найпотужніших військових музеїв Європи. 

Манчестерський музей

Фото: Shutterstock

3.  Манчестерський музей

  • Природнича історія

Манчестерський музей є найбільшим університетським музеєм Великобританії. У вражаючій неоготичній обстановці, спроектованій Альфредом Вотерхаусом – головним творцем Музею природної історії в Лондоні – музей містить визнані колекції з археології, антропології та природної історії, віварій для видів амфібій, що знаходяться під загрозою зникнення, і багато іншого. Серед його постійного запасу ви маєте скам’янілість Трірекса Стена, моторошні мумії та гігантського японського краба-павука. 

Центр Панкхерста

Фото: John B Hewitt / Shutterstock.com

4.  Центр Панкхерста

Саме тут почався рух суфражисток, який змінив життя мільйонів людей у ​​всьому світі. Саме на Нельсон-стріт, 62, у 1903 році Еммелін Панкхерст провела перше засідання Жіночого соціально-політичного союзу. У 1978 році будівлю було врятовано активістами, а в 1987 році Хелен Панкхерст відкрила як волонтерський Центр Панкхерст. Це єдиний музей у Великій Британії, присвячений історії жінок, які боролися та загинули, щоб забезпечити голосування. Центр невеликий, але має велику потужність, з купою історії суфражистки, обізнаними кураторами та регулярними виступами відомих художниць, письменниць, учених і спортсменок.

Манчестерський єврейський музей

Фото: Geograph / Девід Діксон

5.  Манчестерський єврейський музей

У Манчестері є друга за величиною єврейська громада в Британії за межами Лондона, і в цьому музеї зберігається понад 31 000 експонатів, які розповідають історію єврейської міграції та поселення в місті. У 2021 році він оприлюднив величезну реконструкцію вартістю 6 мільйонів фунтів стерлінгів, яка включала потужне двоповерхове розширення та масштабну реставрацію синагоги, яка входить до списку пам’яток II ступеня. 

Національний музей футболу

Фото: Electric Egg / Shutterstock.com

6.  Національний музей футболу

Футбольний родовід Манчестера робить його ідеальним домом для музею, присвяченого найулюбленішому виду спорту у світі. Національний музей футболу – це чотириповерхова будівля, де зберігаються офіційні колекції ФІФА, УЄФА та ФА, включаючи трофеї, медалі, форми, пам’ятні речі, фотографії та фільми, датовані 1863 роком.

Науково-промисловий музей

Фото: Науково-промисловий музей

7.  Науково-промисловий музей

  • Наука і технології

Понад 50 років Музей науки та промисловості відзначає історію науки та інновацій, зосереджуючись на промисловій революції в Манчестері. На місці найстарішої збереженої пасажирської залізничної станції та першого у світі залізничного складу музей проводять виставки в п’яти історичних будівлях, які є пам’ятками історії. Манчестерський науковий фестиваль, який проводиться раз на два роки, є визначною пам’яткою культурного календаря Манчестера.  

Будинок Елізабет Гаскелл

Фото: Wikimedia Commons / Michael D Beckwith

8.  Будинок Елізабет Гаскелл

  • Історичні будівлі та місця

Колишній дім відомого вікторіанського романіста, який колись відвідували королівські особи літератури дев’ятнадцятого століття від Раскіна до Бронте та Діккенса, у 2006 році перебував у неналежному стані, коли він зловісно опинився в реєстрі будівель під загрозою Англійської спадщини. На щастя, після реставрації вартістю 2,5 мільйона фунтів стерлінгів будинок знову відкрився у 2014 році. Тепер відвідувачі можуть насолоджуватися змінними виставками та заходами, наповненим чудовими виступами та майстер-класами.

Salford Museum & Art Gallery

Фото: Реймонд Ортон / Shutterstock.com

9.  Salford Museum & Art Gallery

  • Галереї

У Музеї й художній галереї Солфорда над водою розміщено вражаючу колекцію вікторіанського образотворчого та декоративного мистецтва. У центрі уваги — Краєзнавча бібліотека та Ларк Хілл Плейс, точне відтворення видовищ і звуків типової вікторіанської вулиці Солфорд. Бронюйте заздалегідь популярні щомісячні музеї Craft Social під керівництвом Керолайн Коутс.

Музей транспорту

Фото: Shutterstock

10.  Музей транспорту

Обов’язковий для любителів транспорту музей транспорту містить понад 70 транспортних засобів, у багато з яких ви можете потрапити всередину, а також величезний архів брошур, маршрутних карт, квитків, фотографій і фільмів. Не пропустіть старовинну їдальню та стежте за безкоштовними екскурсійними автобусами музею назад до Шудехілла.

Портлендський басейновий музей

Фото: Алістер Уоллес / Shutterstock.com

11.  Портлендський музей

Центральний експонат Музею Портленда, розташований у розкішному складі каналу Ештон дев’ятнадцятого століття, — це відтворення вулиці 1920-х років із будинком із терасою, шкільною кімнатою та пабом. Дізнайтеся про індустріальну історію регіону, зокрема гірничодобувну, сільськогосподарську та текстильну промисловість, відвідайте змінні виставки та здійсніть прогулянку на вузькому човні каналом. 

Капелюшні роботи

Фото: John B Hewitt / Shutterstock.com

12.  Капелюшні роботи

Hat Works т- дивовижний дивовижний музей Стокпорта про колись процвітаючу капелюшну промисловість цього району. Більшість людей знають його за величезним цегляним димарем, який сповіщає тих, хто їде залізницею з півдня, що Пікаділлі лише за десять хвилин. Але варто зупинитися раніше, щоб ознайомитися з величезною колекцією вікторіанської техніки, інтерактивними експонатами та сотнями капелюхів з усього світу.

Залишити відповідь