Зеленський назвав наслідки через підрив окупаційною армією Каховської ГЕС.

Президент України Володимир Зеленський під час саміту “Бухарестської дев’ятки” прокоментував знищення російською терористичною армією Каховської ГЕС. Він наголосив, що Росія підірвала бомбу масового екологічного ураження. 

Про це йдеться у зверненні Зеленського. Play Video

Президент України зазначив, що російські терористи підірвали Каховську ГЕС 6 червня о 2:50. Це – був спланований та контрольований вибух. Об’єм водосховища, яке тримала ця дамба, – одне з найбільших водосховищ України. 

Зеленський повідомив, що через злочин російських терористів тепер затоплює південні регіони України, в яких до початку повномасштабної війни мешкало 100 тисяч українців. Під воду пішли 80 міст та сіл. 

“Каховське водосховище було джерелом питної води для мільйонів людей. Тепер замість водогону – лише підвіз води. Уявіть: для міст, у яких живуть десятки й сотні тисяч людей. Каховське водосховище було джерелом води й для фермерства, для аграрного виробництва. Колосальні площі тепер без зрошування. І зараз навіть важко визначити, якими будуть наслідки для навколишнього природного середовища… Росія підірвала бомбу масового екологічного ураження. І це – справжній екоцид!“, – наголосив президент України. 

Зеленський наголосив, що російська окупаційна армія уже майже рік контролює території Каховської ГЕС. Терористи навмисно замінували об’єкт та підірвали його

“І підірвати її якось ззовні, обстрілами фізично нереально. Вона була замінована. Замінована саме російськими окупантами. І підірвана ними. І це ще раз демонструє, із яким цинізмом Росія ставиться до людей, чию землю захопила, та що насправді Росія несе Європі та світу. Це найбільша рукотворна екологічна катастрофа у Європі за десятки років. І це найбільш небезпечний терорист у світі. І тому поразка Росії – поразка, яку ми все одно забезпечимо, – буде найбільш вагомим внеском у безпеку нашого з вами регіону, нашої Європи та всього світу”, – сказав президент. 

Підрив Каховської ГЕС: що відомо

Зранку, 6 червня, ОК “Південь” повідомило, що російська терористична армія навмисно підірвала Каховську ГЕС. 

Через підрив станції вода з Дніпра вже затоплює Нову Каховку та Херсон. Окупанти влаштували обстріли під час евакуації населення.

На Херсонщині відбувається евакуація з небезпечних районів. “Укрзалізниця” запустила з Херсона перший евакуаційний потяг, що вже вирушив із міста для порятунку жителів області, що опинилися в зоні ризику через підрив ГЕС.

Після цього президент Зеленський скликав термінове засідання РНБО. Керівник Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що підрив Каховської ГЕС може позбавити питної води жителів Херсонщини та окупованого Криму, а також становить загрозу для Запорізької АЕС.

У Кремлі цинічно заперечують, що вони підірвали Каховську ГЕС

Залишити відповідь