Вчені встановили, що мікоризні гриби мають вирішальне значення для виникнення та функціонування глобальних екосистем. Цей організм, якому 400 млн років і який живе в симбіозі із корінням рослин, може врятувати клімат Землі. 

Про це йдеться у дослідженні, яке опубліковано у Current Biology.

Зазначається, що під час дослідження вчені дійшли висновку, що ці гриби відповідають за виділення або транспортування гігантських об’ємів вуглекислого газу з рослин. Тобто вони беруть дуже активну участь у вуглецевому циклі, завдяки якому планета переробляє вуглець між атмосферою, океаном, ґрунтом, гірськими породами та живими організмами. Таким чином очищується повітрня.

Для дослідження використали майже 200 наборів даних про мікоризні гриби з понад 60 рецензованих наукових праць. Вчені оцінили кількість вуглецю, який наземні рослини розподіляють між різними функціональними типами мікоризи. 

“Хоча наші оцінки базуються на найкращих наявних доказах, вони недосконалі і їх слід тлумачити з обережністю. Тим не менш, наші оцінки є консервативними, і ми стверджуємо, що ця робота підтверджує значний внесок мікоризних асоціацій у глобальну динаміку вуглецю”, – йдеться у висновку статті.

Нагадаємо, у нещодавньому звіті науковців йдеться, що людська діяльність підштовхнула Землю до небезпечної зони. Звіт групи вчених “Комісії Землі” надає тривожні докази того, що наша планета стикається зі зростанням криз наявності води, навантаження поживними речовинами, підтримки екосистеми та забруднення.

Залишити відповідь