Вона знижує ризик серцево-судинних хвороб, підвищує чутливість клітин до інсуліну

Полуниця багата на вітаміни, мікроелементи та антиоксиданти, а вміст вітаміну С у ягодах не зменшується, якщо їх зберігати в холодильнику. Також у полуницях є вітамін К та фолієва кислота, калій і магній, глікозиди.

«Згідно з дослідженнями, полуниця має антиоксидантну, протизапальну, нейропротекторну дію, знижує ризик серцево-судинних хвороб, підвищує чутливість клітин до інсуліну, покращує стан пацієнтів з метаболічним синдромом і навіть знижує ризик раку ротової порожнини, стравоходу та простати», – кажуть медики.

Щоправда, корисних властивостей не має консервована, знебарвлена (чи, що ще гірше, пофарбована фуксином) полуниця, а лише природно червона полуниця.

Щоб все було гаразд після споживання полуниці, потрібно дотримуватись простих правил:

  • ягоди слід неодмінно мити, навіть якщо вони виглядають чистими. Це позбавить їх збудників хвороб та зменшить кількість пестицидів.
  • якщо ви бачите зіпсовані ягоди – знайте, що фунгіциди більше не діють, і така партія полуниці відносно безпечна. Тільки не забудьте помити і викинути всі зіпсуті полуниці.
  • якщо у вас схильність до атопічного дерматиту чи ви даєте полуницю дитині вперше та переймаєтеся – приготуйте полуничне пюре і прокип’ятіть його 10 хвилин чи поставте в мікрохвильовку.

Від полуниці інколи може «обсипати», але варто розрізняти алергію на полуницю та атопічний дерматит. Перша – це миттєва або відкладена реакція імунної системи на певні молекули, що діагностують за реакцією на споживання (за допомогою харчового орального тесту).

Алергія на полуницю є приблизно в 6-8% дітей та 9% дорослих. Алергія небезпечна тим, що алерген може викликати анафілактичний шок. Якщо ви знаєте, що маєте алергію на певний продукт, не їжте його.

Головні алергени полуниці називаються Fra1a. Їх вміст залежить від сорту полуниці і схожий на алерген березового пилку. Цей алерген знешкоджується при нагріванні полуничного пюре упродовж десяти хвилин.

Залишити відповідь