Він планує оцінити ситуацію на Запорізькій АЕС та провести ротацію місії

Очільник МАГАТЕ Рафаель Ґроссі повідомив 12 червня, що їде до України, аби представити там програму допомоги у ліквідації наслідків підриву Каховської ГЕС.

Про це Ґроссі написав у Мережі, додавши відповідні фото, пише ТСН.

“Їду до України, щоб зустрітися з президентом Володимиром Зеленським і представити програму допомоги у ліквідації наслідків катастрофічного затоплення Новокаховської дамби”, – йдеться в заяві Ґроссі, в якій, до речі, немає жодного слова про саме підрив ГЕС і відповідальність за це росіян.

Голова МАГАТЕ додав, що в його планах також – оцінити ситуацію на Запорізькій АЕС та провести ротацію місії сприяння та підтримки на ЗАЕС у посиленому складі.

За кілька годин після підриву росіянами Каховської ГЕС 6 червня у МАГАТЕ заявили, що внаслідок інциденту небезпеки для Запорізької АЕС немає. В агентстві запевнили, що ситуація на ЗАЕС перебуває під пильною увагою його фахівців.

Зеленський повідомляв 7 червня, що провів телефонну розмову з Ґроссі на тлі скоєного окупантами екоциду. Того ж дня очільник МАГАТЕ анонсував свій візит до України та інформував, що очолить наступну ротацію організації на Запорізькій АЕС.

11 червня стало відомо, що внаслідок підриву Каховської ГЕС рівень води у водосховищі впав настільки, що більше не можна робити водозабір для Запорізької АЕС. Директор “Енергоатому” Петро Котін запевнив, що на ЗАЕС передбачені заходи на випадок такої ситуації, однак потенційна загроза існує.

Залишити відповідь