Сьогодні, 14 червня, в православному календарі — день пам’яті мученика Юстина. Жив він у II столітті, походив зі знатної родини. Батьки дали синові все, щоб той отримав хорошу освіту. В юному віці Юстин вирішив вивчати християнство, щоб стати ближчим до Бога. Язичництво, в яке тоді вірили більшість місцевих жителів, не давало потрібних знань та не задовільняло духовних потреб юнака.

Довго святий шукав собі вчителя і ось зустрівся зі старцем, який порадив йому читати якомога більше священних книг. Від того часу почав Юстин читати писання пророків та апостолів. Та й пішов він до Римської імперії, щоб там проповідувати й допомагати нужденним. Його схопили та обезголовили язичники.

Церковне свято 14 червня — день пам’яті Агапіта Печерського

Трудився цей святий у Києво-Печерській лаврі в XI столітті. Називали його тоді безсрібником, тому що він отримав від Бога дар лікувати різноманітні хвороби і завжди робив це безкоштовно. В той час у місті був ще один лікар — вірменин. Якось Агапіт сильно захворів, і той прийшов його лікувати. Сказав йому тоді, що помре святий через три дні. Але заперечив Агапіт, адже Господь відкрив йому дату смерті. і це мало статися через три місяці. Так і відбулося. Увірував тоді вірменин у Бога, прийняв чернечий постриг і почав діяти за правилами православної віри.

Прикмети 14 червня

Народні прикмети 14 червня / © Pexels
Народні прикмети 14 червня / Фото: Pexels
  • На берег повиповзали жаби — буде дощ.
  • Вранці дощить — на великий урожай льону.
  • Чистий і ясний схід сонця — до хорошого урожаю жита.

Що сьогодні не можна робити

Народні повір’я кажуть, що в цю дату категорично заборонено будувати паркани або працювати з будинками, тому що можна накликати на себе пожежу. Не варто робити будь-які захисні амулети — цей день для цього несприятливий. Церква забороняє сварки між близькими людьми, а також пияцтво.

Що можна робити сьогодні

Цього дня віряни моляться святому Юстину, щоб він подарував добробут у родині, міцне здоров’я та вірність подружжя. Можна цього дня також збирати лікарські трави. А ще варто хоча б трішки попрацювати на городі чи в садку — це сприятлива для такої праці дата.

Залишити відповідь