Екс-президенту Сполучених Штатів  Дональду Трампу офіційно висунули кримінальне обвинувачення на федеральному рівні за незаконне зберігання секретних документів. Папери із грифом «цілком таємно», доступ до яких він мав під час президентства, Трамп забрав із Білого дому і не хотів повертати, аж допоки до нього із обшуком не прийшли агенти ФБР. Документи знайшли – у бальній залі, ванній та туалеті, йдеться в ТСН. 

Історичне засідання суду у Майамі тривало лише 5 хвилин. Експрезидента Дональда Трампа формально, без вдягання кайданків, взяли під арешт і зачитали обвинувачення. Він назвав себе невинуватим за усіма 37 пунктами і суд відпустив колишнього президента додому. “Президент Трамп перебуває в унікальному становищі. Йому, очевидно, не потрібно робіти судове фото, немає ризику втечі. Він наразі провідний кандидат від республіканської партії. Ним опікується секретна служба і все буде вирішено просто”, – заявила речниця Трампа Аліна Хабба.Play Video

Натовп прихильників очікував Трампа під судом. Він найрейтинговіший кандидат у президенти від республіканської партії і його популярність лише зростає. Усі обвинувачення проти себе колишній президент називає політичними і його виборці не піддають це сумніву.  Трампа або обожнюють, або ненавидять – його прихильники скандують «ми любимо Трампа». Опонент у костюмі тюремного в’язня із плакатом «закрийте його» вибігає під колеса кортежу.

На зворотному шляху із будівлі суду кортеж експрезидента зупиняється біля ресторанчика, де його знов очікують фанати. У середу Трампу виповнюється 77, тож його вітають із днем народження, уродинник замовляє частування на всіх.

Наступні дні народження можуть бути не таким щасливим. За кожним із 37 пунктів обвинувачення Трампу загрожує до 10 років в’язниці. Сотні секретних документів, які після завершення каденції він мав здати до Національного архіву, зберігалися у його закритому клубі. Коробки із документами, серед яких були відомості про ядерну зброю та військові стратегії США, переносили зі спальні Трампа до бальної зали, а звідти до ванної і душової. Слідство має докази – щонайменше двічі експрезидент сам показував теки із грифом цілком таємно гостям. У Білому домі відмовляються коментувати, чи завдав він шкоди національній безпеці. “Ми дуже серйозно ставимося до захисту секретної інформації і державних секретів. Ми зосереджені на захисті зборі розвідувальних даних, аналізі та використанні, щоб захистити країну”, – повідомляє Джон Кірбі.

Спецпрокурор Джек Сміт пообіцяв не затягувати розгляд справи. Але це, очевидно, спробують зробити адвокати Трампа. Ані судимість, ані навіть вирок за американськими законами не заважають балотуватися і бути президентом. Білий дім стає для Трампа більше аніж політичною метою, бо у разі обрання наступного року він отримає і повноваження помилувати себе.

Залишити відповідь