Лондон є домом для деяких з найбільш знакових театрів світу

Лондон може похвалитися більш ніж 40 професійними театрами, з яких в даний час відкрито приблизно 27.

1. Театр Олдвіч

Лондонські театри : Aldwych

Театр Олдвіч був заснований у 1905 році. Цей театр належить Родеріку Джонсу. Однак під час надзвичайної ситуації під час війни ця будівля була призначена як «тимчасовий» госпіталь для поранених солдатів.

Цей театр використовувався як артхаусний кінотеатр, концертний зал, а іноді і для сценічних вистав, включаючи оперні вистави та багато колишніх постановок шекспірівських п’єс. Деякі помітні приклади – «Ромео і Джульєтта», «Макбет» і «Гамлет». Крім того, він є домом для сучасної класики, такої як «Мишоловка» та «Жінка в чорному».

2. Склад Донмар

20 найкращих театрів Лондона | Великі театри Лондона, щоб взяти участь у шоу 1

Це один із знакових лондонських театрів, відомий своїми класичними постановками. Він був заснований Джоном Декстером і Донмаром Маккелларом в 1977 році. Є домом для численних успішних постановок, включаючи «Дивак» і «Фрост/Ніксон».

Він також відомий новими драматургами, такими як Конор Макферсон і Девід Хейр. В даний час Donmar Warehouse очолює художній керівник Джозі Рурк. Постановки цього театру нетрадиційними та модернізованими адаптаціями класичних п’єс чи романів.

Деякі приклади – «Гамлет» з Джудом Лоу, «Озирнись у гніві» Джона Осборна, «Хедда Габлер» з Шеріданом Смітом у головній ролі, «Отелло» з Адріаном Лестером та Лорою Кармайкл у головній ролі, а також Білл Найі у фільмі Артура Міллера «Людина, якій пощастило».

3. Театр Гарріка

20 найкращих театрів Лондона | Великі театри Лондона, щоб взяти участь у шоу 2

Театр Гарріка розташований на Чарінг-Кросс-роуд у Вестмінстері, Лондон. Він був розроблений В. С. Гілбертом і відкритий 14 грудня 1881 року пасторальною комедією Шекспіра «Як вам це подобається».

Гаррік в основному відомий своїми класичними драматичними та комедійними постановками. Деякі з найвідоміших п’єс, поставлених у Гарріку, включають «Сон літньої ночі», «Гамлет», «Макбет», «Дванадцята ніч», «Венеціанський купець». Крім театральних постановок, Гаррік також є популярним місцем для музичних концертів та інших творів.

4. Театр Гілгуда

20 найкращих театрів Лондона | Великі театри Лондона, щоб взяти участь у шоу 3

Gielgud Theatre – престижний лондонський театр з багатою історією, що починається з початку 1900-х років. Вперше він був побудований в 1906 році як театр Хікса. Він був перейменований в театр «Глобус» в 1911 році, а потім в театр Гілгуд в 1994 році на честь Джона Гілгуда.

Театр розташований на південній стороні Шафтсбері-авеню в лондонському театральному районі Вест-Енд.

Театр Гілгуд є популярною туристичною визначною пам’яткою Лондона і проводить вистави світового класу. Найголовніше, що він відомий своїми високоякісними класичними п’єсами та музичними постановками. Театр був домом для багатьох відомих акторів і актрис, включаючи Джона Гілгуда, Джуді Денч і Ієна Маккеллена.

5. Театр Гарольда Пінтера

20 найкращих театрів Лондона | Великі театри Лондона, щоб взяти участь у шоу 4

Театр Гарольда Пінтера — лондонський театр, відомий своєю роботою в жанрі сучасного театру. Театр був відкритий в 1963 році і спочатку називався Royal Court Theatre Downstairs. Він був перейменований в 1980 році на честь британського драматурга Гарольда Пінтера, одного із співзасновників театру.

З моменту свого відкриття він ставив відзначені нагородами п’єси та мюзикли. У 1966 році театр отримав кілька нагород за постановку Джона Осборна «Неприпустимі докази». Ця п’єса була поставлена в театрі між 1965 і 1967 роками, і вона включала антиістеблішментську сатиру на британські установи, включаючи жорстокість поліції.

6. Ліцейський театр

20 найкращих театрів Лондона | Великі театри Лондона, щоб взяти участь у шоу 5

Це театр у місті Вестмінстер. Будівля, спочатку називалася Королівським англійським оперним театром, була спроектована Томасом Веріті і побудована в 1818 році. Він працював як театр протягом кожного десятиліття з 1930 по 1940 рік. Сьогодні театр належить театрам Delfont-Mackintosh Theatres.

Ліцейський театр найбільш відомий своїми музичними театральними постановками. Театр є домом для Короля Лева з 1999 року. Інші мюзикли, поставлені в театрі, включають «Привид опери», «Mamma Mia!», «We Will Rock You» і «Wicked». Тут також проводяться вистави, танцювальні шоу та інші живі виступи.

Театр є лондонським домом постановки Cirque du Soleil «Варекай». Крім того, він приймав Royal Variety Performance у 2001 та 2008 роках.

7. Театр принца Уельського

20 найкращих театрів Лондона | Великі театри Лондона, щоб взяти участь у шоу 6

Театр був вперше відкритий в 1884 році і став популярним місцем як для туристів, так і для лондонців. Він особливо відомий своїми музичними постановками, які ставляться там вже більше століття.

Деякі з найуспішніших мюзиклів в історії лондонського театру дебютували в театрі принца Уельського, включаючи «Хлопець, друг, Олівер!» і «Моя прекрасна леді».

Нещодавно театр випускав такі хітові шоу, як Mamma Mia! І ми вас розгойдаємо. На додаток до своїх музичних пропозицій, цей театр також проводить різні інші заходи, такі як танцювальні постановки та вистави.

8. Савойський театр

20 найкращих театрів Лондона | Великі театри Лондона, щоб взяти участь у шоу 7

Савойський театр в Лондоні відомий своєю різноманітністю творів, починаючи від мюзиклів і закінчуючи п’єсами. Він відкрився в 1881 році постановкою Гілберта і Саллівана «Пірати Пензансу». Театр приймав багатьох відомих виконавців, включаючи Лоуренса Олів’є, Пітера О’Тула та Джуді Денч.

Сьогодні тут показують популярний мюзикл Вест-Енду «Привид опери». Річард Д’Ойлі Карт спочатку побудував його як місце для своєї нової оперної трупи, Savoy Opera Company. Френк Матчем спроектував цей театр, щоб він мав висувний дах, відкритий для природного світла.

9. Старий вік

20 найкращих театрів Лондона | Великі театри Лондона, щоб взяти участь у шоу 8

Це лондонський театр з багатою історією, що охоплює понад два століття. Він в основному відомий своїми роботами в сучасній і класичній драматургії, і він зіграв значну роль у розвитку британського театру. Едмунд Кін і його син Чарльз заснували Old Vic в 1818 році.

Через кілька років The Old Vic швидко став відомий своєю новаторською та експериментальною роботою, і це допомогло встановити сучасну британську театральну традицію. Однією з найвідоміших постановок театру був «Гамлет», в якому знявся Чарльз Кін в 1842 році.

10. Театр Royal Drury Lane

20 найкращих театрів Лондона | Великі театри Лондона, щоб взяти участь у шоу 9

Цей театр був побудований в 1663 році Томасом Кіллігрю, що робить його найстарішим працюючим театром у Великобританії. З моменту свого скромного початку як сцени для драматичних творів Шекспіра та його сучасників, театр Royal Drury Lane взяв на себе багато різних ролей протягом своєї історії.

Протягом 1790-х років театр почав приймати оперні вистави, перш ніж перейти до музичних комедій на початку 20 століття. Популярні актори всіх типів з часом прикрашали цю історичну сцену, деякі навіть десятиліттями називали її домом.

Саймон Рассел Біл виступає тут з 1990 року, а Джуді Денч зайняла резиденцію в 1997 році. Від опери до комедії та мюзик-холу, театр Royal Drury Lane бачив його протягом багатьох років роботи.

11. Театр Royal Haymarket

20 найкращих театрів Лондона | Великі театри Лондона, щоб взяти участь у шоу 10

Дослідження показують, що Royal Haymarket є одним з найстаріших театрів Лондона, розташованим на Саффолк-стріт в районі Ковент-Гарден в Лондоні. Вперше він був відкритий в 1720 році Джоном Річем і поставив багато відомих постановок.

Серед найвідоміших з них – «Школа скандалу» Річарда Шерідана, «Вона схиляється, щоб завоювати» Олівера Голдсміта та «Як важливо бути серйозним» Оскара Уайльда. У цьому театрі також відбулися деякі світові прем’єри, такі як «Мишоловка» Агати Крісті. Крім того, він є домом для багатьох відомих п’єс протягом багатьох років, включаючи «Як важливо бути серйозним».

12. Театр Віндхема

20 найкращих театрів Лондона | Великі театри Лондона, щоб взяти участь у шоу 11

Він розташований на Чарінг-Кросс-роуд у Вестмінстері, Лондон, і був спроектований W.S. Allard і побудований в 1898 році для актора-менеджера Чарльза Віндхема. Він був реконструйований в 1906 році Френком Матчамом, архітектором лондонського Палладіуму, і знову в 1922 році Берті Крю.

Театр в основному асоціюється з комедією і драмою. Протягом багатьох років він був місцем для багатьох успішних постановок, включаючи «Сінну лихоманку» Ноеля Коварда (1925), «Дзвінки інспектора» Джей Бі Прістлі (1946) та «Версія Браунінга» Теренса Раттігана (1951).

Він також є домом для мюзиклів, включаючи оригінальні тиражі Стівена Сондхейма A Little Night Music (1970) та Evita (1979).

13. Національний театр

20 найкращих театрів Лондона | Великі театри Лондона, щоб взяти участь у шоу 12

Національний театр – організація, заснована в Лондоні в 1963 році сером Лоуренсом Олів’є і з тих пір стала одним з найпрестижніших театрів у світі.

Він розташований недалеко від станції Ватерлоо на південному березі Темзи. Його будівля є або блискучим зразком модерністської архітектури, або бетонним більмом на оці (в залежності від вашої точки зору).

Першою виставою, яку провів Національний театр, був «Генріх V» Вільяма Шекспіра. Національний театр найбільш відомий своїми театральними виставами драми та класичними п’єсами, написаними мертвими білими хлопцями, такими як Шекспір, Мольєр, Чехов та Ібсен.

Однак вони також виконують сучасні твори живих драматургів, таких як Керіл Черчілль і Том Стоппард, а також нові адаптації класичних романів і фільмів.

14. Театр Алмейда

20 найкращих театрів Лондона | Великі театри Лондона, щоб взяти участь у шоу 13

Цей театр був заснований Джоселін Герберт та її чоловіком, актором Джеффрі Ховартом, на початку 1970-х років. Протягом багатьох років театр розміщувався в декількох різних місцях, але з 1992 року він знаходиться у своєму нинішньому будинку на Верхній вулиці Іслінгтона.

Театр Алмейда присвячений створенню нових робіт та підтримці молодих художників. Він має сильну традицію замовляти нові п’єси, і багато з найуспішніших п’єс у британському театрі мали свої прем’єри в Алмейді. Деякі помітні приклади включають «Дивак і мюзикли», «Наш дім» і «Прекрасна гра».

15. Барбакан

20 найкращих театрів Лондона | Великі театри Лондона, щоб взяти участь у шоу 14

Це центр виконавських мистецтв у Лондоні та найбільший у Європі. Він був відкритий королевою Єлизаветою II 3 березня 1982 року і названий на честь сусідніх барбаканських воріт Чертсі. Тут проходять театральні вистави, художні виставки, кінопокази, концерти класичної та сучасної музики.

Крім того, тут є бібліотека, ресторан і бар. Чемберлін, Пауелл і Бон спроектували Барбікан-центр в бруталістському стилі. Він відомий своїми сучасними танцями, оперою та популярною музикою, і базується там Лондонський симфонічний оркестр.

Залишити відповідь