Оголошення переможців Sheffield DocFest 2023 відбулося 18 червня

Два документальні фільми про війну в Україні – “Звідки куди” Мачека Хамела та “20 днів у Маріуполі” Мстислава Чернова – здобули нагороди на фестивалі Sheffield DocFest 2023 у Великій Британії.

Оголошення переможців Sheffield DocFest 2023 відбулося у неділю, 18 червня, пише Українська правда.

Стрічка “Звідки куди” (In the Rearview) отримала головну нагороду Міжнародного конкурсу.

Створений з інтимністю та делікатною повагою, ми, члени журі, були приголомшені блискучою простотою цього фільму, який робить нас попутниками у всесвітній одіссеї виживання та втечі“, – пояснили свій вибір члени журі.

Нам бракує слів, нас переповнює радість. Кожен фестивальний відбір, кожна нагорода та міжнародне визнання – це ще одна можливість продовжувати підвищувати обізнаність про війну, яка все ще триває. Слава Україні!“, – відреагували на перемогу автори стрічки.

Польсько-українсько-французький фільм “Звідки куди” був знятий режисером Мачеком Хамелою, який з перших днів російського вторгнення займався евакуацією українців. Основою стрічки стали розповіді врятованих ним людей.

Також на Sheffield DocFest 2023 відзначили фільм “20 днів у Маріуполі” (20 Days in Mariupol) – він отримав спеціальну відзнаку Тіма Гетерінгтона (Тім Гетерінгтон – британсько-американський фотожурналіст, який загинув при висвітленні бойових дій у Лівії в 2011 році).

Переможець премії Тіма Гетерінгтона 2023 року – фільм, який найбільше втілює дух і спадщину журналіста, на честь якого її назвали, є твором дивовижної мужності та моральної ясності, надає зворушливий контекст знайомим зображенням“, – зазначило журі.

Фільм “20 днів у Маріуполі” розповідає про напад росіян на місто 24 лютого 2022 року та через камеру військового кореспондента Мстислава Чернова показує свідчення про 20 днів майбутніх подій: бомбардування будинків та пологового будинку, життя людей в блокадному місті тощо.

Залишити відповідь