Відкривати свою компанію було важко. Але віра у себе та у свою справу, допомагає позбутися страху

У 24 роки вона керує двома бізнесами, проживаючи на дві країни. Тетяна Марчук з Франківщини відкрила рекрутингову компанію, яка допомагає українцям працевлаштовуватися у Великобританії. Дівчина вважає, її місією прийти на поміч тим, хто нині за кордоном шукає роботу. Окрім цієї справи, вона займається туристичним бізнесом. Її цілеспрямованості та прагненням можуть позаздрити й досвідчені підприємці. Тетяна розповіла для NetworkUA, що мотивує її у своїй справі, як відкрила свою компанію та з якими стереотипами стосовно неї зіштовхувалася серед свого оточення.

Хист до бізнесу в мене у крові

Тетяна Марчук родом з Косова, що в Івано-Франківській області. Здібності до підприємництва в неї проявлялися ще з дитинства. Завжди мріяла про свою власну справу. Після закінчення школи здобула дві вищі освіти. Ці знання значно допомогли їй для створення та ведення бізнесу.

«Хист та любов до управління бізнесу в мене у крові. Я виросла в сім’ї підприємців і завжди знала, як вести управлінський, бухгалтерський та кадровий облік. Юридична освіта також дає впевненість у собі, оскільки ти знаєш, як оформити компанію, в якому напрямку діяти. Я закінчила Київський національний університет ім. Тараса Шевченка – спеціальність «Публічне управління та адміністрування» та Одеську юридичну академію за спеціальністю «Правознавство». Завжди мріяла започаткувати власну справу, яка буде приносити користь для великої кількості людей. На мою думку, це дуже важливо».

Починала Тетяна у бізнесі з управління туристичного комплексу, це сімейний бізнес. Ним опікується й донині, намагається створити якісний сервіс обслуговування для гостей та комфортні умови роботи для працівників. Каже, у роботу вкладає, усю душу, аби надати найкращий сервіс.

«Я веду туристичний бізнес в Україні. Повністю здійснюю управлінський облік. Наш бізнес є досить маленьким. Після кожного відвідування гостями нашого туристичного комплексу, я завжди цікавлюсь, наскільки вдалим був їхній відпочинок. Чи сподобався їм сервіс, щоб вони хотіли змінити. Тому з особливим трепетом ставлюсь до відгуків. Адже, коли ти працюєш у сфері послуг бувають різні нюанси. Інколи гість не отримає щось під час відпочинку. Для мене дуже важливо, щоб кожна людина відчувала себе комфортно і знала, що у нас можна шикарно відпочити. Такий підхід комунікації дає мені можливість знати зсередини проблеми бізнесу, які можуть інколи не доходити до керівника, а залишатися на етапі – адміністраторів, менеджерів. Тому важливо, щоб ти заглиблювався у всі процеси, які є. Слова вдячності від гостей мотивують мене щодня вдосконалюватися».

Віра у себе та правильна поставлена мета – це шлях до успіху

Через 2 місяці після початку повномасштабної війни, Тетяна зі своєю сім’єю шукаючи більш безпечне місце, вирушила до Великобританії. Розповідає, що тоді в її житті настав той період, коли потрібно було щось змінювати.

«Перед тим я 5 років працювала на державній роботі. Але, як кажуть, кожні 4 роки потрібно щось міняти, і це, на мій погляд, правильно. Тому я почала шукати себе в інших сферах. Спочатку у Лондоні я стикнулася з усіма проблемами побуту від оренди житла, яке зайняло близько 2 місяців, до оформлення банківських карточок, пошуку школи для свого брата та купівлю меблів.

Тоді почала задумуватися про нову роботу. Я була у пошуку чогось нового, класного та креативного. Познайомилася з хорошими людьми, які займалися рекрутингом в Англії. У той час проблема працевлаштування була, як ніколи актуальною, серед українців. Тому виникла ідея створити рекрутингову компанію з необхідними умовами, яка б допомагала нашим людям знаходити роботу без проблем».

Коли Тетяна започатковувала свою справу зрозуміла, що компанія має дислокуватися в Україні. Прагнула працевлаштовувати не тільки українців у Великобританії, а й надавати робочі місця тим, хто залишився на батьківщині.

«Я повернулася в Україну з Англії, щоб зареєструвати компанію й набрати персонал. Створити класну, круту та креативну команду. Для мене важливо, щоб я давала робочі місця своїм менеджерам в Україні, могла сплачувати податок державі. Я розуміла, що це буде нелегко, тому що комунікація України з Великобританією досить важка. Є різниця у часі та підході роботи, але ідея перейняти досвід англійських компаній і впровадити його у нас – була основною. Тому я відкрила офіс в Івано-Франківську. Почала працювати у цьому напрямку – я та мої працівники пройшли відповідні курси».

Підприємниця зізнається, що відкривати свою компанію було важко. Але віра у себе та у свою справу, допомагає позбутися страху.

«Це було важко, як і будь-який бізнес – це новий досвід, нова сфера. Довелось підтягувати рівень англійської. Але, коли у тебе є креативна команда, коли люди вірять в те, що вони роблять і в те, що можуть допомогти комусь із роботою, то це мотивує.

Складно дотримуватися тих умов, які диктує сьогодення. Важко завжди, важко кожному. Ми працюємо над вдосконаленням, відвідуємо різні онлайн-тренінги. Коли ти будуєш компанію не важливо, де ти знаходишся, чи це компанія буде дислокуватися в Україні, чи у Великобританії. Найголовніше – яку мету ти ставитимеш для своїх працівників і чим ти можеш допомогти своїм кандидатам. До нас можна звернутися не тільки щодо пошуку роботи, а й по різним питанням. Наприклад, як можна дітей у школу влаштувати.

В Англії оформити компанію можна значно швидше ніж в Україні,  достатньо 20 хвилин. Також є різниця у системі структури компанії. Але у рекрутингу можна знайти певну схожість. Оскільки й там і тут ця сфера є ліцензованою. Наша компанія не бере жодних комісій задля працевлаштування. Основним пріоритетом є те, що люди мають нам довіряти. Ми чули, що є недобросовісні компанії, які беруть гроші й не виходять на зв’язок. Тому у перші місяці дуже важко було донести кандидатам, що може бути по-інакшому. Я стараюсь відвідувати підприємства, щоб подивитися з середини місце роботи для наших претендентів. Це дає змогу краще зрозуміти й пояснити їм детально про обов’язки у тій, чи іншій компанії. Інколи на собі випробовую певну роботу, аби відчути себе на місці працівника».

Тетяна каже, що її мета, аби рекрутингова компанія була впізнаваною на ринку України і Великобританії. Проте для неї важливо, щоб саме на батьківщині вона започаткувала її, а в Англії продовжував працювати філіал. 

Жінку у бізнесі можуть сприймати по-різному

Нерідко Тетяна зіштовхується у суспільстві з певними гендерними «стереотипами» у бізнесі. Багато хто не сприймає її серйозною через те, що вона молода в підприємницькій діяльності.

«Я стикнулась з проблемою, що як жінку іноді можуть сприймати не настільки сильною. Або ж через вік, багато хто думає, що в тебе недостатньо досвіду, бачення. Тому я краще працюю над покращенням своїх знань, якості переговорів, удосконалюю свої вміння у різних сферах підприємницької діяльності. Я відвідую різні бізнес-тренінги, проходжу онлайн-курси.

Коли в тебе, як у жінки є мета перед собою, то ти доб’єшся свого. Якщо ти зациклений тільки на тому, щоб доводити комусь, то це не правильно, а коли ти доводиш собі, незважаючи в якій сфері ти будеш рухатися, якої ти статті, ти зможеш досягти успіху. Немає в бізнесі точки, коли ти знаєш все. Розвивайся завжди. Щодня в тебе новий досвід, нове спілкування та нові проблеми. І коли ти це сприймаєш і розвʼязуєш ці проблеми, ти ростеш все вище й вище. Основне не ставити перед собою межу того, що ти досягнув, бо не захочеш більше її переходити».

Мене надихають люди, які знають чого хочуть у житті

Тим, хто мріє відкрити свій бізнес Тетяна радить спочатку зрозуміти, який результат ви хочете отримати від своєї справи. Після того ви знатимете, в якому напрямку краще рухатися. 

«Якщо ви зрозумієте, що хочете отримати від цього, то у будь-якій справі ви будете заглиблюватися у різні процеси бізнесу – правильній побудові команди, комунікацію зі своїми клієнтами. Воно завжди дасть вам правильний шлях, куди розвиватися та підкаже вам, де варто вдосконалитися. На жаль, через війну багато людей втратили роботу й не знають куди рухатися далі. Але якщо ви для себе зрозумієте, що ви хочете від життя, який внесок ви бажаєте зробити для власного розвитку, а потім для вашої справи, ви зрозумієте, в якому напрямку маєте йти. Я вважаю, це основна мотивація для будь-якої людини.

Мене саму дуже надихають цілеспрямовані люди. Коли я бачу цю підприємницьку жилку, мене проймає. Навіть у Великобританії зустрічаю таких людей. Я завжди готова їм допомогти, підказати, підтримати. Дуже багато українців по всьому світу змогли відкрити свої магазини, кав’ярні й немає нічого неможливого. З вірою в себе і з мотивацією ти можеш досягти багато чого у будь-якій сфері та країні».

 Нині Тетяна мріє масштабувати проєкти, щоб керувати ними дистанційно й мати змогу подорожувати та жити у різних країнах.

Альвіна Абрамчук

Залишити відповідь