Деякі українці, які втекли до Великобританії, змушені покинути країну, тому що вони не можуть знайти житло.

55-річна Еліс Гуд з Нортумберленда була відзначеною на честь дня народження короля за створення Sunflower Sisters. Це група підтримки сімей, які прибувають до Британії з України, передає видання The Independent

Пані Гуд придумала цю ідею після того, як побачила фотографію матері з дитиною того ж віку, що і її дочка. Створила групу, яка прихистила 14 000 біженців.

Еліс Гуд закликала уряд втрутитися у ситуацію, оскільки у сімей закінчуються спонсорські домовленості і вони намагаються знайти власне приватне орендоване житло.

Багато хто «намагається знайти житло», але їм це важко, сказала пані Гуд.

«На півночі Англії трохи легко отримати соціальне житло», – сказала вона.

«На півдні вкрай складно отримати соціальне житло з вартістю оренди нерухомості.

«Багатьма хто з цих українців, можливо, мали чудову кар’єру в Україні, але коли ви не розмовляєте мовою, ви не зможете приїхати і робити те саме більшу частину часу у Великій Британії. Тож вони беруть на себе багато чорних робіт: прибирання, помічник на кухні».

«У них немає грошей, щоб мати можливість дозволити собі орендувати гарну нерухомість».

«Але найбільша проблема, полягає в тому, щоб отримати нерухомість в оренду, потрібно мати кредитну історію. Якщо у вас цього немає і у вас немає оренди на півроку наперед, у вас повинен бути поручитель. Але у них немає поручителя».

Пані Гуд продовжила: «Я б сказала уряду, що потрібно працювати з радами, щоб спробувати створити певний тип системи гарантів для цих людей, тому що деякі з них зараз розглядають можливість повернення в Україну, а деякі дійсно повертаються в Україну, тому що вони не можуть отримати житло».

«І, звичайно, є жінки, які пройшли складний період під час переїзду,  привезли своїх дітей, інтегрували їх у громаду, влаштували їх до нової школи, а через те, що вони не можуть отримати житло, змушені переїхати далеко».

Залишити відповідь