Міністр Джеймс Клеверлі вважає, що Україні вдається успішно реформувати свої Збройних Сил

Велика Британія підтримає вступ України до Північноатлантичного альянсу (НАТО) за спрощеною процедурою.

Про це сказав міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі, повідомляє The Guardian.

За його словами, Британія підтримає пропозицію про те, що Україні не потрібно буде проходити етап Плану дій щодо членства (ПДЧ) для вступу до Альянсу.

“Ми бачили, як Україна розвивається, і розвивається неймовірно швидко. Єнс Столтенберг на неформальному саміті міністрів закордонних справ НАТО сказав, що насправді багато вимог Плану дій щодо членства в Альянсі вже виконуються”, — сказав Клеверлі.

Міністр додав, що Україні вдається успішно реформувати свої Збройні сили у під час повномасштабної війни з Росією.

“Я думаю, що позиція Британії була б дуже і дуже прихильною, якби ми відійшли від плану дій щодо членства, визнавши, що випадки Швеції і Фінляндії не вимагали цього. Українці продемонстрували свою прихильність до реформи Збройних сил і проявили себе на полі бою. І я думаю, що всі союзники НАТО визнають це”, — зазначив він.

Як зазначає видання, у процесі ПДЧ країни-кандидати отримують оцінки та поради, коли вони вживають заходів, щоб відповідати критеріям НАТО щодо оборони та інших питань.

Якби Україна фактично пропустила цей етап, це поставило б її в одну категорію з Фінляндією. Для порівняння, Північна Македонія брала участь у 20-річній програмі Map до її вступу в 2020 році.

Залишити відповідь