У воді зафіксували унікальне природне явище

Хвилі на острові Англсі вночі переливаються люмінесцентним блакитним сяйвом. Туристи та професійні фотографи стікаються до Уельсу, щоб зафіксувати це унікальне явище. Але щастить не всім.

Про це пише Mirror

Цього тижня пляж на острові Англсі став справжнім магнітом для туристів в Уельсі. У воді зафіксували унікальне природне явище – скупчення біолюмінесцентного планктону. Візуально це виглядає казково, наче вода наповнилась сяючими блискітками.

Таке природне явище частіше зустрічається в тропічних краях: на Мальдівах чи в Мексиці. Але цього разу і Уельс побачив цей феномен. Пляж Англсі став справжнім магнітом для професійних фотографів, які намагалися зафіксувати мерехтіння моря. Щоб сфотографувати це явище часом доводиться чекати місяцями – в Уельсі його можна побачити щоліта.

Таке сяяння на воді забезпечує велике скупчення спеціального біолюмінесцентного планктону. Такий ефект дає лише висока концентрація організмів у воді, бо зазвичай вони просто залишаються непомітними. Щоб “‎впіймати” чарівні хвилі на камеру потрібно терпляче фотографувати всю ніч. Найкращі знімки виходять ближче до ранку. А щоб побачити найяскравіше сяйво, потрібно змусити планктон у воді рухатись.

Цього разу багато планктону, але оскільки море спокійне, його повільніше прибиває до берега. Хвиль, які створюють світло, зараз мало. На щастя, на пляжі були інші люди, які кидали каміння у воду,
– розповідає місцевий житель містер Джонс, який вже не вперше бачить фантастичне сяяння на воді.

Що таке біолюмінесценція?

Одноклітинний морський планктон може випромінювати світло. Ці організми дуже крихітні: менше ніж пів міліметра в діаметрі. Але вони можуть створювати спалахи світла, щоб відлякувати потенційних хижаків: маленьких риб та креветок.Залишити відповідь