Networkua.com публікує думку політолога Омеляна Тарнавського, деякі його прогнози справдилися

ПВК «Вагнер» так званим маршем справедливості привернули до себе увагу усього світу. 23 червня частини ПВК «Вагнер» вирушили на Ростов. Вони без проблем взяли під контроль місто. Вони запевняли, що їхні колони йдуть на Москву. Але зупинилися 24 червня, не доходячи 200 км до Москви. Пригожин заявив, що ПВК “Вагнер” повертаються у польові табори.

Омелян Тарнавський, політолог, кандидат політичних наук впевнений, що ситуація була санкціонована та інспірована безпосередньо Путіним. Ще напередодні вночі у своєму блозі він оцінив ситуацію з ПВК «Вагнер» і зазначив, що «декорації вражають, але вони присутні для ефектності».

 Networkua.com публікує думку політолога Омеляна Тарнавського, деякі його прогнози справдилися:

«До громадянської війни ця контрольована затія призвести не може. Її декорації вражають, але вони присутні для ефектності.

Тому що, важливо пам’ятати, Прігожин не є самостійною фігурою в російській політиці. І його варто пов’язувати безпосередньо з Кремлем.

Можливо, підсумком цієї історії стане зміна керівництва міноброни рф, яке, як можуть відтак заявити в адміністрації президента Росії, «не справилося ні з виконанням цілей «сво», ні з побудовою цілісної армії, що призвело до таких тяжких наслідків». А ними можуть стати деякі внутрішні дестабілізаційні події, можливо, з жертвами і навіть «жести доброї волі» — відступи російської армії — на фронті, зокрема в Херсонській і Запорізькій областях, провина за які ляже на списаних генералів — Шойгу і Герасимова.

Ця історія плавно лягає в канву перекладення відповідальності за фатальну помилку з війною саме на них. Адже Путін вже тривалий час вибудовує свою пропаганду таким чином, щоб винуватцем у майбутній поразці Росії був не він, а якась частина його свити — безпосередньо армійські керівники. Все це — створення собі виправдання і прокладання стежини до майбутнього програшу Росії у війні. Як забезпечити аргументовані для російської і зовнішньої аудиторії підстави — через загрози внутрішній безпеці Росії.

Не відреагувати правоохоронні органи Росії на цей прецедент не могли. Тому з’явилася кримінальна справа проти Прігожина, яка з часом може легко зійти нанівець. А риторика пропагандистів щодо нього заграє новими барвами, росіяни приймуть будь-що — і він знову герой.

Однак це не означає, що нам варто просто спостерігати і чекати, коли все саме собою завершиться. Задум Кремля про контрольований заколот має бути зруйнований нашими спецслужбами всередині РФ — щоб ні одні, ні другі, ні треті в путінській хунті не розуміли, хто це зробив, оскільки це «поза планом». Оскільки цей випадок  деморалізує і дезорієнтує російське суспільство і армію, які у своїй абсолютній більшості не тямлять, що насправді відбудеться, то це наш шанс внести свою лепту у внутрішню дестабілізацію на росії. Тоді можна буде сподіватися, що в Путіна все піде не за планом. Сподіваюсь, що українські спецслужби над цим вже працюють».

Залишити відповідь