Алергія для волосся все частіше зустрічається у людей, і вона може виникнути не відразу, а через роки. Після фарбування часто виникає алергічний контактний дерматит, голова дуже свербить, виникають мокрі виразки та інші неприємні симптоми.

Про алергію на фарбу для волосся розповіла Styler лікар-алерголог клініки алергології та імунології AirDOC Анастасія Левченко.

Чому алергія на фарбу для волосся виникає не одразу?

Лікар повідомила, що фарба для волосся – це своєрідний мікс хімічних елементів. Тут є окислювачі, барвники, ароматизатори, консерванти. Після застосування фарби може бути алергічний контактний дерматит.

“Алергія виникає не відразу, оскільки ефект сенсибілізації до цих хімічних складових є накопичувальним. Зазвичай людям потрібен певний проміжок часу – іноді досить тривалий, щоб стати чутливими до хімічного алергену”, – повідомила Анастасія.

Чи можна позбавитися алергії на фарбу для волосся назавжди?

Алергічна реакція завжди швидка, а контактний дерматит часто виникає не перші хвилини після застосування фарби, а через час.

“Іншими словами, має відстрочений ефект. На жаль, позбутися такого типу алергії неможливо”, – зазначила алерголог.

Але є вихід, тому за допомогою патч-тестування можна встановити, до якого саме компоненту фарби ви чутливі, а потім підібрати фарбу для волосся, у складі якої цього компонента немає. Тобто розв’язати цю проблему досить просто.

Залишити відповідь