Ці додаткові кошти будуть використані для придбання зброї та боєприпасів

Міністри закордонних справ Європейського союзу схвалили розширення фонду військової допомоги на 3,5 мільярда євро. Ці додаткові кошти будуть використані для придбання зброї та боєприпасів, призначених для України. Про це повідомляє видання Reuters.

На майбутній зустрічі в Люксембурзі очікується, що міністри піднімуть фінансову стелю Європейського фонду миру. Наразі бюджет цього фонду становить близько 7,9 мільярда євро. Це дасть змогу збільшити доступні кошти та забезпечити додаткову підтримку у вигляді фінансування зброї та боєприпасів для України.

Деякі чиновники зазначили, що Угорщина продовжує блокувати виділення додаткового траншу фонду в розмірі 500 мільйонів євро для України. Ця дія створює перешкоди в отриманні додаткової фінансової підтримки з боку Європейського союзу.

Своєю чергою, влада Будапешта заявила, що вона має намір продовжувати блокування виділення додаткового траншу фонду для України доти, доки Київ не виключить угорський банк OTP зі списку компаній, які він вважає міжнародними спонсорами війни Росії в Україні.

“У понеділок буде ухвалено рішення про поповнення Європейського фонду миру на 3,5 мільярда євро. Однак рішення про новий транш Європейського фонду миру для України не буде, тому що про це ще немає згоди між державами-членами”, — пояснив на умовах анонімності високопоставлений чиновник ЄС.

Залишити відповідь