Президент відзначив важливість їхнього візиту саме сьогодні – у День Конституції нашої держави.

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою та Президентом Литовської Республіки Гітанасом Наусєдою, які прибули до нашої країни з візитом.

Про це повідомляє Офіс Президента.

Вітаючи друзів і партнерів України, Володимир Зеленський відзначив важливість їхнього візиту саме сьогодні – у День Конституції нашої держави.

«Така зустріч є очевидним сигналом підтримки і нашої свободи, і нашої Європи, нашого прагнення жити вільно та згідно із законом. Я хочу подякувати, Гітанасе, тобі. Дуже вдячний за все. Я дякую тобі, Анджею. Дякую народам і державам, Литві та Польщі, за надзвичайно вагому щоденну підтримку України – збройну, політичну, економічну та гуманітарну», – сказав  Глава держави, звертаючись до лідерів Литви та Польщі під час спільної зустрічі з представниками ЗМІ за результатами переговорів у Києві. 

Окремо Володимир Зеленський подякував за потужне рішення Литви придбати дві установки ППО NASAMS для передачі Україні.

«Це справді потрібно нам, нашим людям – українцям, українкам», – зазначив він.

Під час зустрічі лідери трьох країн обговорили весь комплекс актуальних безпекових питань. Володимир Зеленський поінформував колег про активні дії українських військ на фронті, які дають змогу крок за кроком звільняти нашу землю.

Сторони обговорили підготовку до Вільнюського саміту НАТО.

«Є реальна можливість зробити рішення саміту справді потрібними для всієї Європи. Це залежить тільки від того, чи будуть ці рішення в інтересах реальної сили Альянсу, тобто спрямовані на запрошення України в НАТО», – акцентував Президент України.

Також було приділено увагу європейській інтеграції України. Володимир Зеленський наголосив, що наша держава очікує початку вже в поточному році переговорів щодо членства в ЄС і подякував партнерам за підтримку.

Залишити відповідь