Це показує зацікавленість ЄС у широкій системі безпеки, розробленій для захисту України.

Лідери Європейського Союзу готуються запропонувати Україні “майбутні зобов’язання щодо безпеки“. У такий спосіб лідери блоку прагнуть узгодити довгострокові зобов’язання для Києва на тлі зростання нестабільності в Росії та продовження бойових дій.

Про це повідомляє Financial Times.

Франція та Німеччина разом із Британією і США очолять спільні зусилля щодо узгодження двосторонніх угод про безпеку з метою надання Україні довгострокового фінансування, військової допомоги, навчання та розвідувальних даних.

За словами одного з дипломатів, декларація ЄС, розроблена Францією, має на меті відправити “дуже чіткий політичний сигнал” Україні та Росії. Інший чиновник додав, що це також показує зацікавленість ЄС у широкій системі безпеки, розробленій для захисту України.

Проте ця пропозиція зустріла опір від Ірландії, Мальти та Австрії – нейтральних держав ЄС.

У проєкті заяви лідерів, з якою ознайомилася Financial Times, йдеться, що Європейський Союз та його держави-члени планують спільно з партнерами зробити свій внесок у майбутні зобов’язання в галузі безпеки перед Україною, що допоможе Україні захищатися у довгостроковій перспективі, стримувати акти агресії та протистояти дестабілізаційним зусиллям.

У згаданому документі також зазначається, що буде проведено швидкий розгляд механізмів такого внеску, з урахуванням політики безпеки та оборони конкретних держав-членів, зокрема нейтральних країн.

Залишити відповідь