Корабель перевищив висоту 80 кілометрів

Американська компанія космічного туризму Virgin Galactic у четвер, 29 червня, успішно здійснила перший комерційний рейс. 

Про це повідомив засновник компанії мільярдер Річард Бренсон у своєму Twitter.

“Історична мить, завершено перший комерційний політ”, – написав він.

Корабель перевищив висоту 80 кілометрів – межу, яка позначає початок космосу за визначенням американських військових, повідомив коментатор у прямому ефірі компанії. 

Як повідомляє Sky News, на борту ракетоплана VSS Unity перебували четверо пасажирів: двоє старших офіцерів ВПС Італії, інженер з Національної дослідницької ради Італії (CNR) і співробітник Virgin Galactic, який їх супроводжував. Окрім того, два пілоти компанії були за штурвалом ракетоплана, ще двоє керували літаком-носієм SpaceShipTwo.

Місія під назвою Galactic 01 стартувала з бази Spaceport America, що в пустелі американського штату Нью-Мексико. Величезний авіаносець злетів о 8:30 за місцевим часом (17:30 за Києвом) зі звичайної злітної смуги. 

Приблизно через годину на висоті близько 15 кілометрів він запустив корабель VSS Unity – ракетоплан, що нагадує приватний літак. Він завів двигун і прискорився вертикально. За кілька хвилин у невагомості пасажири змогли відірватися від сидінь і “політати”.

Після досягнення невагомості в салоні пасажири розгорнули прапор Італії на честь 100-річчя італійських військово-повітряних сил. 

Після досягнення невагомості в салоні пасажири розгорнули прапор Італії / © скриншот з відео

Космічний корабель VSS Unity успішно приземлився.

Залишити відповідь