Офіційний представник Великої Британії заявив, що Лондон підтримує план ЄС з оподаткування надприбутку і веде переговори з блоком про це

Лідери Європейського Союзу підтримують плани, що передбачають введення податку на непередбачений прибуток, отриманий від заморожених активів російського Центрального банку сумою понад 200 мільярдів євро, для допомоги у відновленні України. В ЄС будуть домагатися політичної підтримки цієї ідеї серед ключових країн “Великої сімки”.

Про це пише Bloomberg із посиланням на джерела, знайомі з переговорами. Під час саміту в Брюсселі лідери ЄС підтримали “обережне вивчення” варіанту з оподаткуванням надприбутків, попри низку складних питань, що стосуються того, як використовувати активи, що знаходяться під санкціями.

Очікується, що заморожені в ЄС активи російського центрального банку принесуть близько 3 мільярдів євро несподіваного прибутку.

“Під час цієї Європейської ради ми обговорили тему заморожених російських активів. Ми, комісія, висунемо пропозицію й обачно зосередимося на непередбаченому прибутку від заморожених активів російського Центрального банку”, – сказала президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн журналістам після саміту.

Як пише Bloomberg, перспектива оподаткування та конфіскації непередбаченого прибутку піднімає як юридичні, так і фінансові питання. Кілька лідерів ЄС на саміті озвучили побоювання, вперше висловлені Європейським Центральним банком, який попередив, що використання доходів від активів може спонукати власників офіційних резервів відвернутися від євро.

Прихильники плану зазначають, що цей ризик був подоланий, коли активи центрального банку були заблоковані.

ЄС має намір заручитися підтримкою серед країн G7, навіть попри те, що переважна більшість російських активів, на які поширюються санкції, знаходиться в Європі. Як пише Bloomberg, це пов’язано з тим, що кілька країн хочуть, щоб G7 підтримала передачу активів РФ Україні. Однак, за словами іншого джерела, це, швидше за все, залишиться пропозицією ЄС, а не ініціативою G7.

ЄС і США вже обговорили ці плани, і адміністрація Байдена була проінформована про прогрес, сказало одне з джерел.

Офіційний представник Великої Британії заявив, що Лондон підтримує план ЄС з оподаткування надприбутку і веде переговори з блоком про це.

Залишити відповідь