Протестувальники атакують громадські будівлі

У Франції вже третю добу тривають заворушення після вбивства поліціянтом 17-річного підлітка. Правоохоронці вже заарештували 875 учасників акцій протесту.

Про це повідомляє французький суспільний мовник France 24. 

Зазначається, що в ніч проти 30 червня Франція розгорнула близько 40 тисяч правоохоронців у кількох містах. Протягом ночі 249 поліціянтів та жандармів дістали поранення.

Як пише France 24, протестувальники атакують громадські будівлі. Так, поліціянтку дільницю в місті По закидали коктейлями Молотова, у Ліллі підпалили початкову школу та окружний офіс, а в Марселі постраждала бібліотека. Поліція застосувала проти людей сльозогінний газ.

На тлі мітингів президент Франції Емманюель Макрон 30 червня достроково залишив саміт Європейського Союзу в Брюсселі, щоб повернутися до Франції. Він скасував пресконференцію. 

Макрон під час кризової наради 30 червня повідомив, що внаслідок заворушень загалом пошкоджено 492 будівлі, спалено 2 тисячі автомобілів і виникло понад 3,8 тисячі пожеж.

Тим часом влада Марселя заборонила протести в місті через насильницький характер мітингів у Парижі. 

Убивство підлітка та мітинги

У Парижі в ніч проти 28 червня спалахнули протести й заворушення після того, як поліція застрелила 17-річного підлітка, який не зупинив автомобіля за наказом дорожньої поліції.

На відео, яке поширюють у соціальних мережах, видно, як поліціянт наставляє пістолет на водія автомобіля, перш ніж лунає постріл. Потім автомобіль зупиняється.

Після смерті підлітка влада розпочала два окремих розслідування: одне стосовно можливого вбивства державним службовцем, а інше — стосовно того, що водій не зупинив свого автомобіля, і ймовірної спроби вбити правоохоронця.

Протести почалися у Парижі, а потім виникли й в інших містах, зокрема в Тулузі, Діжоні й Ліоні. Мітингувальники запускали феєрверки й петарди у правоохоронців, кидали пляшки й палили сміття. Зі свого боку поліція застосувала проти учасників протестів пластикові кулі.

Залишити відповідь