Профспілки вимагають, щоб підвищення заробітної плати відповідало рівню інфляції

Вчителі Англії, які незадоволені своєю зарплатою, двічі страйкуватимуть у липні.

Про це оголосила Національна профспілка працівників освіти (NEU). 

Загальнонаціональні страйки заплановані на 5 і 7 липня. Під час страйків багато шкіл будуть частково або повністю закриті.

NEU закликав до відновлення переговорів з урядом. Міністерство освіти заявило, що подальші страйки серйозно зашкодять учням.

NEU, найбільша профспілка освітян Великої Британії, вже провела п’ять національних і три регіональні страйки у Великій Британії, починаючи з лютого. Останній страйк, 2 травня, призвів до того, що менше половини шкіл залишилося відкритими і діяло за звичайним розкладом, – повідомляє BBC.

Генеральні секретарі NEU д-р Мері Бустед і Кевін Кортні заявили, що міністр освіти “повернувся спиною” до вчителів Англії, не прислухавшись до їхніх закликів.

Він здатен зупинити ці страйки, йдеться в заяві.

Вчителі більшості державних шкіл Англії отримали 5% підвищення заробітної плати на 2022-23 навчальний рік. Але профспілки вимагають, щоб підвищення заробітної плати відповідало рівню інфляції і щоб воно фінансувалося за рахунок додаткових коштів від уряду, а не з існуючих бюджетів шкіл.

Уряд запропонував підвищення зарплати на 4,3% на наступний навчальний рік, а також додаткову одноразову виплату в розмірі 1000 фунтів стерлінгів – таким чином, початкова зарплата вчителів зросте до 30 000 фунтів стерлінгів.

Міністерство освіти назвало цю пропозицію розумною і заявило, що вона дасть школам додаткові 2,3 мільярда фунтів стерлінгів доходу протягом наступних двох років.

Однак переговори між урядом і профспілками зайшли в глухий кут після того, як усі чотири профспілки відхилили пропозицію уряду, заявивши, що більшості шкіл доведеться піти на скорочення, щоб дозволити собі підвищення зарплат.

Залишити відповідь