Батьки дали згоду на пересадку органів для трьох дітей

Сьогодні вночі, 10 липня, українські медики вперше виконали трансплантацію серця шестирічній дівчинці. Операцію провели в Інституті серця.

Про це на своїй повідомив український лікар-кардіохірург, доктор медичних наук, заслужений лікар України, директор Інституту серця Борис Тодуров.

“Вперше в Україні. Сьогодні вночі в інституті виконано трансплантацію серця 6-річній дівчинці. Операція пройшла гладко, дівчинка екстубована через дві години після операції. Подробиці опублікуємо пізніше”, – написав Тодуров.

Журналіст Віолетта Кіртока розповіла подробиці про цю унікальну операцію. Вона зазначила, що мама загиблого 4-річного хлопчика дала згоду на пересадку серця хворій дівчинці. І після трансплантації їй дозволили послухати, як воно б’ється в інших грудях.

“Це і є для мене – смертю смерть подолав. Якою треба бути сміливою та сильною, щоб дати дозвіл на пересадку серця, втрачаючи сина. І дати шанс жити іншій дитині, яка теж гине. І врятувати її”, – написала Кіртока.

Батьки загиблого 4-річного хлопчика дали згоду на пересадку органів хлопчика і цим врятували трьох дітей.

Дві нирки загиблого малюка з Рівного пересадили 12-річному хлопцю з Херсонщини, який понад 3 роки чекав на трансплантацію.

Печінку — 15-річному хлопцю з Кіровоградщини. А серце врятувало життя 6-річної дівчинки.

Усі операції пройшли успішно! Пацієнти вже відновлюються.

Залишити відповідь