Якщо ви голодні, у роті збільшується секреція слини

Дуже часто пацієнти приходять на прийом голодні, аргументуючи тим, що не захотіли бруднити зуби, щоб лікарю не було неприємно. Але це велика помилка!⠀

Давайте розберемося чому ж все-таки варто поїсти і коли, якщо ви збираєтеся на прийом до стоматолога.

Існує кілька причин:

  • Якщо ви голодні, у роті збільшується секреція слини. Рясне виділення слини ускладнює роботу, бо для фіксації пломб і коронок, а так само інших стоматологічних маніпуляцій, потрібно сухе робоче поле. На щастя, будь-який стоматологічний кабінет укомплектований слиновідсмоктувачами та аспіраційними системами, але лікареві доведеться обкласти рот ватяними тампонами і частенько їх міняти.
  • Анестезія теж є причиною поїсти перед прийомом. Річ у тім, що під час лікування зубів нижньої щелепи лікар робить таку анестезію, за якої замерзає половина щелепи, щока, язик і підборіддя сторони, з якої проводиться лікування. Така анестезія називається провідникова і заморозка тримається 4-5 годин. Якщо почати їсти, можна не відчути, як накушується язик чи щока і завдати собі суттєвої травми.
  • Наступною причиною є встановлення цементних або тимчасових пломб, після яких 1-2 години не можна їсти, бо тверднуть такі пломби не одразу, як світлові. Є ризик випадіння такої пломби.
  • Ну і звичайно ж просто необхідно поїсти перед видаленням зуба, і через анестезію, і через больові відчуття після видалення, в зв’язку з якими їсти просто не захочеться.

Ну і останнє питання на цю тему полягає в тому, коли ж треба їсти?⠀

Рекомендуємо приймати їжу за 40 хвилин перед прийомом. Щоб їжа вже почала перетравлюватися, але почуття голоду вже не було. Це пов’язано з різноманітними реакціями організму на анестетик. Якщо ви щойно поїли, а лікарю необхідно зробити укол, може виникати відчуття нудоти, інформує Ukr.Media.

Не варто відмовлятися від прийому їжі, якщо після немає можливості почистити зуби. Буде цілком достатньо прополоскати рот і скористатися жувальною гумкою, щоб освіжити подих.

Залишити відповідь