На заході домінуватиме обговорення наслідків російської агресії проти України

У Вільнюсі (Литва) сьогодні, 11 липня, стартує дводенний саміт НАТО. На заході домінуватиме обговорення наслідків російської агресії проти України, а також лідери країн-членів Альянсу повинні схвалити плани регіональної оборони на випадок нападу рф, пише Слово і Діло.

Крім того, на саміті члени НАТО мають домовитися про збільшення витрат на оборонний сектор, щоб 2% ВВП було мінімальним порогом.

Для України головне питання на цьому саміті – конкретні терміни вступу до НАТО після закінчення війни.

За інформацією місцевих ЗМІ, у саміті візьмуть участь лідери, глави МЗС, міністри оборони та інші високопосадовці з більш ніж 40 країн. У Вільнюсі очікується понад 3 тисячі членів закордонних делегацій та ще близько 2 тисяч представників неурядових організацій та ЗМІ.

Розклад саміту НАТО

Згідно з програмою, оприлюдненою на сайті НАТО, вранці 11 липня буде кілька коротких виступів генерального секретаря Єнса Столтенберга.

Також сьогодні за планом підписання Декларації про співпрацю у повітряному просторі між Естонією, Латвією, Литвою, засідання Північноатлантичної ради на різних рівнях, пресконференція генсека НАТО.

Завтра, 12 липня, у розкладі НАТО – заходи за участю України. Має відбутися пресконференція за підсумками двосторонньої зустрічі Столтенберга та президента України Володимира Зеленського. Заплановано початок першого засідання Ради НАТО-Україна. По завершенню буде підсумкова конференція Столтенберга.

Залишити відповідь