Затвердили створення Ради Україна – НАТО – це новий формат взаємодії з Україною

Сьогодні у литовській столиці Вільнюсі добіг кінця перший день саміту країн НАТО. Генеральний секретар Єнс Столтенберг за підсумками засідання наголосив – План дій щодо членства України скасували, що є хорошим знаком для нас, пишуть Факти.

Проте є вимоги, які ми маємо виконати і які мають погодити усі країни-члени. Лише тоді Україна зможе приєднатися до Організації Північноатлантичного договору.

Сподівання Києва на цьому саміті були більшими – Україна хотіла почути хоча б приблизну дати вступу до НАТО. Проте жодних дат не оголосили.

Майбутнє України з НАТО

Країни-члени НАТО підтвердили свою підтримку прагнення України до членства, йдеться у підсумковій декларації. Київ отримає запрошення на вступ у блок, коли союзники погодяться й умови будуть виконані Києвом.

Також затвердили створення Ради Україна – НАТО – це новий формат взаємодії з Україною. Рада проводитиме консультації та ухвалюватиме рішення. Україна й НАТО на засіданнях будуть рівні.

Політичний експерт Олександр Мусієнко вважає, що сьогоднішнє рішення НАТО є чи не найгіршим для України. Адже ПДЧ (План дій щодо членства) хоч і скасували, проте з’явилися певні conditions (умови), які Київ має виконати. Тобто ПДЧ по суті нікуди не зник.

До речі, експерт у цьому вбачає загрози для нас, адже є країни, які не хочуть вступу України до НАТО. І у майбутньому може статися так, що ці країни просто не погодяться з виконанням наших умов.

А ще, на думку політичного експерта, НАТО чомусь досі боїться Росії. Саме тому блоку не вистачило сміливості для більш рішучих рішень і заяв.

Прибічник України президент Чехії Петр Павел вважає, що шлях Києва до НАТО скоротився, і що сьогоднішні рішення саміту, без сумніву, є успіхом.

– Ми знаємо шлях. Одностайна згода 31 країни щодо майбутнього України в НАТО – це успіх. Завдяки сьогоднішній домовленості її шлях до членства буде коротшим, – наголосив Петр Павел.

Створення Ради Україна − НАТО

За словами генсека Єнса Столтенберга, новий формат зустрічей Рада Україна – НАТО – це форум для кризових консультацій й ухвалення рішень. Україна й НАТО будуть зустрічатися на рівних.

Перше засідання Ради планується завтра у Вільнюсі. Присутнім буде президент України Володимир Зеленський.

Рада Україна – НАТО замінить попередній формат співпраці Києва та блоку – Комісію Україна – НАТО, яка працювала з 1997 року у форматі члени НАТО + 1.

Коаліція для навчання українських пілотів на F-16

11 країн-партнерів та Україна підписали меморандум щодо умов навчання українських пілотів на сучасних винищувачах F-16. Це Данія, Нідерланди, Бельгія, Канада, Люксембург, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Швеція та Велика Британія.

Міністр оборони України Олексій Резніков особливо подякував Данії та Нідерландам за виняткове лідерство у цьому процесі й наголосив, що українські пілоти готові опанувати керування літаками якнайшвидше.

Також є можливість включення до програми інших типів винищувачів.

Виконувач обов’язків міністра оборони Данії Троельс Лунд Поульсен наголосив, що навчити українців літати, обслуговувати й ремонтувати F-16 на базовому тактичному і технічному рівні – це кропітка робота. Проте у довгостроковій перспективі це матиме велике та важливе значення для боротьби України за свободу.

Нові оборонні плани НАТО

Як повідомив генеральний секретар Єнс Столтенберг, члени НАТО схвалили найбільш комплексні з часів холодної війни оборонні плани для боротьби з двома ключовими загрозами: Росія і тероризм.

НАТО планує розгорнути 300 тис. військових у стані високого рівня готовності, включно із морськими й повітряними силами.

Для виконання оборонних планів країни НАТО схвалили нарощування військового виробництва та зобов’язалися витрачати не менш як 2% ВВП на рік на оборону.

Залишити відповідь