Передбачається обмежена легалізація канабісу, його смоли, екстрактів і настоянок

Верховна Рада схвалила легалізацію медичного каннабісу. Відповідний законопроект №7457 було підтримано у першому читанні.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Желєзняк у Telegram, пише Кореспондент.

За його словами, документ підтримали 268 депутатів. При цьому законопроєкт має назву “Про регулювання обігу рослин роду коноплі (Cannabis) в медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності для створення умов щодо розширення доступу пацієнтів до необхідного лікування онкологічних захворювань та посттравматичних стресових розладів, отриманих внаслідок війни”.

Як йдеться у пояснювальній записці, передбачається обмежена легалізація канабісу, його смоли, екстрактів і настоянок, а також тетрагідроканнабінолу (ТГК) – першого та єдиного на сьогодні каннабіноїду, дозволеного для медичного застосування в деяких країнах.

Зараз в Україні відсутнє регулювання у сфері поводження з речовинами, що належать до наркотичних та психотропних, але при цьому необхідних для надання якісних медичних послуг, запобігання стражданням пацієнтів та допомоги в одужанні від складних хвороб.

В Україні це питання особливо актуальне для таких категорій:

  • діти з епілепсією
  • онкохворі
  • хворі, які потребують паліативної допомоги (при невиліковних хворобах)
  • ветерани війни з ПТСР.

Чинне законодавство забороняє будь-яку діяльність щодо канабісу, його смоли, екстрактів та настоянок, а також ТГК. У контексті легалізації коноплі йдеться виключно про канабіс із допустимою концентрацією ТГК. Її ступінь ще належить встановити Кабінету міністрів.

Зміни розроблені на основі міжнародних досліджень та напрацювань. Терапевтичний ефект канабідіолу (КБД) підтверджено також висновками профільних міжнародних установ.

Залишити відповідь