Раритет виявив менеджер благодійного магазина в підсобному приміщенні

Одне з перших видань повісті Хоббіт (Гобіт) Джона Роналда Руела Толкіна, яке вийшло в 1937 році, продали на аукціоні за 10,1 тисяч фунтів (практично півмільйона гривень).

Про це повідомляє британське видання The Guardian.

Книжка – одна з перших 1500 примірників, виданих 86 років тому. У ній, зокрема, є чорно-білі ілюстрації автора.

Раритет виявив менеджер благодійного магазина в підсобному приміщенні найбільшої у світі незалежної організації з дослідження раку Cancer Research у шотландському місті Данді у Великій Британії. 

Товари в магазині продаються по 5 фунтів стерлінгів (близько 250 гривень) або менше, тому книжку вирішили виставити на продаж на eBay, де вона зібрала 10 099,50 фунтів стерлінгів на благодійність.

“Коли я відкрив першу сторінку книжки, то побачив, що це одне з перших видань. Чи не одразу я подумав про те, що її варто надіслати команді eBay. Думав, ми отримаємо за неї максимум 500 фунтів стерлінгів, тому спершу не повірив, коли через кілька місяців дізнався, що її продали за понад 10 тисяч фунтів стерлінгів”, – розповів керівник магазину Адам Карслі. 

Він додав, що книжка стала одним з найцінніших предметів магазину. 

“Напевно, це найвища ціна, досягнута на нашому сайті eBay за один товар. Такі пожертви допомагають фінансувати рятувальні дослідження по всій Великобританії”, – додав Карслі. 

Залишити відповідь